Wpis z mikrobloga

Jak teraz "najlepiej" kupić auto do 150k będąc na JDG na ryczałcie z VAT? Mam na myśli jak najmniejsze oprocentowanie, ale i wolność w rozporządzaniu autem. Wiadomo - gotówka daje to wszystko, ale przyjmijmy, że max wpłata własna to 50%. Widziałem takie kredyciki balonowe 50/50, ale oprocentowanie + prowizja raczej odstrasza. Leasing wychodzi obecnie na jakieś 120%, a normalne kredyty samochodowe ciut mniej, a na ryczałcie chyba na jedno wyjdzie, bo i tak niezamortyzujemy auta, a VAT można tak samo odliczyć z tego co wiem.

#leasing #jdg #kredyt
  • 39
@makaron25: Leasing nie może trwać krócej niż 2 lata. Nie liczyłem tego dokładnie, ale jestem prawie pewny, że przy aucie za 150k przejście na 1 lub 2 lata na liniowy czy skalę podatkową nie ma szansy się opłacić.
To źle liczyłeś, mówię o 3 latach.


@makaron25: Ale ja nie liczyłem ( ͡º ͜ʖ͡º) Czemu zatem 3 lata, a nie 2 jak zamierzasz i tak spłacić w rok? Oprocentowanie na 2 lata będzie jeszcze mniejsze niż na 3
Bo w 2 lata wykup minimalny to 19%, a w 3 lata 1%, poza tym optymalniej jest jeździć 3 lata, gdyż sam okres oczekiwania na kolejne auto wynosi od 6-24msc, bez sensu byłoby brać auto i od razu szukać następnego.
@BShKF: No własnie zastanawiam się jak sfinansować auto za 300k i przy dużych odchodach kredyt wychodzi chyba najlepiej. Nawet liczyłem ten trik w tym roku ze pół roku przejść na ogólne i wpłatę własna dać 45% ale to sie nie spina przez limit itp. Trzeba nazbierać z połowę i potem połowę w kredyt i spłacić w 0,5-1rok
@OptiFinance: Czy do VAT też jest limit 150/225k czy tylko do dochodowego?