Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki,

Dwa miesiące temu byliśmy w Dubaju m.in. po to by zanurkować w najgłębszym basenie świata. Ale przy okazji poznać lepiej różnorodną kuchnię jaką można spotkać w Dubaju. Wiele słyszeliśmy ale co innego słyszeć a czym innym jest spróbować. Bo Dubaj z jednej strony kojarzy nam się z luksusowymi i drogimi restauracjami słynnym kucharzy jak chociażby Gordon Ramsey ale drugie oblicze jest takie, że to również świetny hinduski street food, który można spotkać przy targu tekstylnym. W dzielnicy La Mer znaleźliśmy rewelacyjne knajpy libańskie i tureckie, na Deirze i Al Seef dobrą, tradycyjną kuchnię emiracką a przy Gold Souk, chociażby jeden z najstarszych na świecie deserów lodowych z Iranu. Napisałem tekst o jedzeniu w Dubaju i różnorodności kuchni.

Zapraszam do znaleziska i wykopek.

Polecam też obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami

#jedzenie #kuchnialibanska #dubaj #podroze #podrozujzwykopem #kuchniaturecka #kuchniahinduska
SzaloneWalizki - Hej Mireczki i Mirabelki, 

Dwa miesiące temu byliśmy w Dubaju m.i...

źródło: comment_1656310828Pd7xPAAYvInnFsc325jR9K.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@WszechpolakMW1: no, ale oni przecież byli w Dubaju.
Ciul, że tam w zasadzie do niedawna najgłębszy basen był w Polsce, ale w trzeba było jechać do Dubaju.
Do Dubaju czego nie rozumiesz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
tam w zasadzie do niedawna najgłębszy basen był w Polsce


@Malganis882: tam czy w Polsce?
Deepspot ma 45m (przez krótki czas był najgłębszy), a ten w Dubaju 60m

a tak konkretnie to o co ból dupki? Że ktoś pojechał do Dubaju i przy okazji poszedł nurkować na basenie? :D
  • Odpowiedz
Ja natomiast zatrzymałem się przy Dubai Creek i jak zobaczyłem ich streetfood to się mało nie porzygałem. Wisienką na torcie był widok wszystkich napływowych pracowników, którzy jedli potrawy bazujące na ryżu łapami rozsypujac wszystko dookoła i potem zbierając w tych iście higienicznych warunkach. Jakby tam wpadł nasz sanepid to kontroler miałby podobną reakcję do sędziego koszykówki, któremu każemy sędziować mecz piłki ręcznej ;)

Aż tak bardzo tej tkanki miejskiej jednak nie chciałem
  • Odpowiedz
@1337KiNG: WP, szkoda czasu na użeranie sie z blokowaniem "wyłącz adblocka", aż tak mnie to nie interesuje żeby nabijać szambu kliki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paltonas: PESELu nie oszukasz. Też kiedyś będziesz starszy. Przypomnij sobie wówczas toco dziś napisałeś. Ja przynajmniej jestem starszy i szczęśliwy bo robię to co lubię, nurkuję i odkrywam smaki w świecie. A ty masz ból z powodu podstarzałej parki, który żyje według własnych zasad. I nie jesteśmy pretensjonalni. Jakbyś widział cokolwiek na IG, storiesy z różnych podróży to ostatnie co można o nas powiedzieć to pretensjonalność ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz