Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy z laptopem. Jakoś ponad rok temu, podczas pięknej aktualizacji windows (win10), która trwała za długo, postanowiłem zresetować lapka. Po tym wydarzeniu, po ekranie logowania pojawia się przez chwilę napis "Przygotowanie automatycznej naprawy" i czarny ekran. Ostatnio odkopałem laptopa, bo mój obecny się zepsuł i zacząłem się zastanwiać czy da się coś jeszcze z tym zrobić. Co mogło paść i ile by kosztowała naprawa?

#laptopy #laptop #komputery #windows #windows10 #naprawalaptopow #informatyka #lenovo

Po włączeniu się pojawia się coś takiego jak niżej, BIOS normalnie się wyświetla.
1.
OktawianAugust - Mirki potrzebuję pomocy z laptopem. Jakoś ponad rok temu, podczas pi...

źródło: comment_1656244303R5wxzXeCSjhiQldFtSRkZv.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thority: @ZmiksowanaFretka: @PanHeniek45: @kepak: @LoneRider: @MaxVerstapen: @frutson: @Galvay:
Zgrałem to narzędzie Windowsa na pendrive i podłączyłem. Kiedy próbuję zainstalować w BIOSie, to:
1. Przy UEFI wyskakuje mi rozciągnięty znaczek Lenovo i łapek ładuje się cały czas na tym znaku
2. Przy legacy na chwilę wskakuje znaczek windowsa, potem się zrywa, pojawia się coś jakbym miał pisać
OktawianAugust - @thority: @ZmiksowanaFretka: @PanHeniek45: @kepak: @LoneRider: @MaxV...

źródło: comment_1656253268VxWFj9LdOupcX81BxZC3wp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@OktawianAugust: W biosie wybierz w boot managerze by odpaliło z pendrive. Powinna być tam nazwa firmy z której jest Twój stick. Wybierz ją i enter albo przekieruj na samą górę i wyjdź zapisując ustawienia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OktawianAugust: Koszt naprawy:
Wymiana dysku na ssd jeśli jest tam zwykły talerzowy to koszt jakieś 120zl samego dysku ale gównianego.
Sama wymiana plus winda etc to 150zl
Jak ktoś powie ze drogo to życzę powodzenia w biznesach xD
  • Odpowiedz
@OktawianAugust: w biosie ustaw na samej górze opcję usb-cośtam w sekcji boot-cośtam, może gdzieś indziej niż patrzysz, ewentualnie spróbuj podczas uruchamiania kompa klikać f12 (lub fn+f12) i ci powinno wyskoczyć boot menu gdzie wybierzesz usb/pendrive, jeśli to nie zadziała to jeszcze możesz spróbować włożyć pen do innego usb
  • Odpowiedz