Wpis z mikrobloga

@wachlarz149: polecam rozwiązywanie ćwiczeń ze strony sql-ex[kropka]ru wraz z ich kursem. Kurs dotyczy głównie dialektu MS SQL, natomiast ćwiczenia można rozwiązywać w następujących dialektach: MS SQL, MySQL, Oracle oraz PGSQL.
W zadaniach pracujemy na pięciu przykładowych bazach danych (sklep komputerowy, firma recyklingowa, lotnisko, statki, malowanie) i musimy napisać zapytanie, które zwróci wymagane rekordy uwzględniając strukturę danych i relacje istniejące w danej bazie, np. wyświetl producenta najtańszego komputera, albo wyświetl miasta do
@janek_: a ktos cos odnosnie saego big data? MSSQL mam ogarniete + certy 70-761/70-762 i pare lat expa.
dodatkowo C#, ale z tego co widzialem to bigdata jakies apache kaffka/ hadoop/ albo w ogole cloudy azure itp. jest jakas opcja ogarnac / pocwiczyc/ naumiec sie w domu bez zasobów pokroju enterprise?
@LucaJune: nowych technicznych umiejętności nie nabędziesz, ale może dowiesz się czegoś o usługach Azure, no i jest do zrobienia za darmo (tzn. trzeba się zapisać na darmowe "Microsoft Azure Virtual Training Days" i po tym dostajesz voucher na 100% zniżki na egzamin).
- Describe cloud concepts (25–30%)
- Describe Azure architecture and services (35–40%)
- Describe Azure management and governance (30–35%)
@janek_: mam az-900 nie chce isc w cloud i jestem przeciwny takim rozwiazaniom, chociaz nie wykluczam ich zalet i skutecznosci, ale bez podpiecia karty tego nawet nie mozna cwiczyc. Dostaniesz 60 czy 90 dni a dalej plac. Jedyna opcja to sie w pracy zatrudnic gdzie z tego korzystaja i wtedy sie nauczyc....