Wpis z mikrobloga

Idzie ktoś do wróżki*, wróżka przepowiada przyszłość i ten ktoś potem robi coś inaczej i zmienia przyszłość na wygodniejszą.

Pytanie: Czemu wróżka nie przepowiedziała już zmienionej wersji przyszłości?
Jakie były najlogiczniejsze teorie jakie poznaliście w książkach, serialach itp?

*wróżka, metahuman, jasnowidz, ktokolwiek z mocami, czy to z fantasy, czy z scifi

#zagwozdka #nauka #wyobraznia #fizyka #filozofia #kosmos #czary #magia #przyszlosc #przepowiednie #niewiemjaktootagowac #fantastyka #fantasy #scifi
  • 8
@Sharlene: bo chodzi o projekcję sytuacji w danym momencie. 1. Wróżka widzi przyszłość w tej chwili. 2. Wie co się na wydarzyć. 3. Mówi Ci o tym i tym czynem zmienia bieg historii. 4. Gdyby jeszcze raz doznała "widzenia" to widziałaby już zmieniona przyszłość. 5. To nie klient zmienia przyszłość dzięki wiedzy od wróżki. To wróżka zmienia przyszłość decydując się mu ją przedstawić. 6. Nie wiem dlaczego to rozkminiam o 02:12
@Sharlene: Żeby fabuła była ciekawsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie też jestem zdania, że skoro przepowiada przyszłość to powinna ją tak przewidzieć, że nie jesteś w stanie tego zmienić bo przewidziała również, że będziesz próbował. Czyli jeżeli Ci powie, że w piątek uderzy Cię samochód to choćbyś w bunkrze siedział to tesla roadster zmieni kierunek i spadnie na Ciebie z kosmosu, przebije bunkier i uderzy w Ciebie.
@inny_89: o, to w sumie sensowne z wizją dodatkową po powiadomieniu 'klienta'. Choć cisnąc dalej, mogłaby przewidzieć że powróży drugi raz i otrzyma inny wynik ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale dzięki, dałeś mi nowy trop do kminienia, bo właśnie mnie to zafascynowało

@Arnoldy:
No właśnie też takie rozkminy mam i ciekawi mnie czy było coś, co by mnie zagięło totalnie ( ͡~ ͜ʖ ͡
@Sharlene: Tak na prawdę to obie wersje mają sens. Po prostu zależy czy wróżka jest miła czy nie i jaki ma cel. Tak jak mówił @inny_89 to ona może widzieć kilka różnych wersji i dzięki temu może zmieniać przyszłość.

Może Ci powiedzieć, żebyś nie wychodził z domu bo walnie Cię samochód, a tak na prawdę wie, że w Twój dom uderzy tesla z kosmosu i Cię wepchnie do grobu.

Może zrobić