Wpis z mikrobloga

Chciałem zrobić ankiete ale wykop mi nie pozwala.
Jak czytacie „programista 15k” to myślicie, że zarabia:

- 15k netto UoP
- 15k brutto UoP
- 15k netto B2B
- 15k na łapę niezależnie od formy zatrudnienia

#programista15k #programista25k
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie podaje długości penisa wraz z kręgosłupem.


@hawat: chyba że dyskutujesz z potencjalnym pracodawcą, wtedy g---o go obchodzi czy masz ulgę na kaszoty czy jakąs ulgę dla młodych, albo odliczenie od podatku za internet i zwyczajnie wygodniej jest gadać o stawce brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W innym przypadku 27 latek porównując pensję netto swoją i kolegi 26 latka może mieć ją niższą co wcale nie
  • Odpowiedz
@Programista100k: Cywilnym. Bo pchasz się kolego tam gdzie zaczynają się paragrafy. Jeśli twierdzisz że ktoś jest złodziejem - dowody i pędź na policję. A jeśli p--------o zwierzaku w myśl zasady "wykop serious biznes" to morda i bulgocz.
  • Odpowiedz
@MilusiMisio jak to właśnie w Polsce jest z tym wolnym? Każdy ma ustawowo tyle samo?

Ja np ( nie w PL) jako powiedzmy "fizol" powinienem pracować 36h w tygodniu. A że pracuje te 2-3h więcej to dostaje 13 dni ekstra w roku czyli zamiast 25 mam 38 do wykorzystania.

W PL każdy ma tyle samo czt dla różnych układów zbiorowych są odgórnie narzucone? Np elektryk może pracować 36h, informatyk 39 a
  • Odpowiedz
@Gorbo2004: Kodeks Pracy reguluje to, ile kto ma dni urlopowych. Wpisz sobie w Google "wymiar urlopu wypoczynkowego" i się dowiesz wszystkiego. Kryterium nie jest bycie informatykiem czy elektrykiem, ale staż albo wykształcenie. Natomiast jak jesteś na umowach, które nie podlegają pod Kodeks Pracy (czyli choćby to b2b), to urlopu od państwa zagwarantowanego masz ZERO DNI. Kwestie urlopów uzgadniasz w umówie. Jeśli chcesz wiedzieć jaka jest formalna droga przewidziana przez KP
  • Odpowiedz
ale jak na b2b nie ma platnego urlopu to odejmujesz 15%


@MilusiMisio: hmm no to może inaczej liczymy pensje wyjściową - ja przemnażam liczbę dni pracujących (czyli święta z automatu odpadają) w roku przez 8h i stawkę godzinową, a potem dzielę to na 12 miesięcy. Od tego mogę na spokojnie odjąć 10% tak jak pisałem wcześniej.
  • Odpowiedz