Wpis z mikrobloga

@localoca okey, czyli jest ciut inaczej niż tu. Ja mając w układzie zbiorowym ( tzw CAO) że mój tydzień pracy wynosi 36h a pracuje 39 czyli 3h w tygodniu odkłada mi się jako urlop. Dopiero po ten 39 godzinie mogę negocjować z szefem czt ma wypłacić jako nadgodziny czy jako wolne ( kwestia dogadania, to już nie jest regulowane)
hmm no to może inaczej liczymy pensje wyjściową - ja przemnażam liczbę dni pracujących (czyli święta z automatu odpadają) w roku przez 8h i stawkę godzinową, a potem dzielę to na 12 miesięcy. Od tego mogę na spokojnie odjąć 10% tak jak pisałem wcześniej.


@kijanu_riws: To już lepsze, tylko pamiętajcie, ze to brutto które widzicie w ogłoszeniach jako uop/zlecenie ma jeszcze swoje drugie brutto które płaci pracodawca i jest dla was
@kijanu_riws: Jak dla kogo plus :D Sam fakt, ze musisz się nad podatkami zastanawiać ty a nie twój chlebodawca, jest plusem dla niego raczej a nie dla ciebie. Na ryczałcie masz bardzo niska zdolność kredytowa
Jak dla kogo plus :D Sam fakt, ze musisz się nad podatkami zastanawiać ty a nie twój chlebodawca, jest plusem dla niego raczej a nie dla ciebie. Na ryczałcie masz bardzo niska zdolność kredytowa


@localoca: kwota jaką bym płacił dodatkowo na drugim progu jest niewspółmierna do tego ile czasu poświęcam miesięcznie na księgowość (jakieś 20 minut), musiałbym chyba zarabiać 500zł/h żeby UoP opłacał się pod tym względem ( ͡° ͜
@kijanu_riws: Jak dużo zarabiasz i sobie to podliczyłeś, to spoko :D ja z tymi argumentami bardziej myślę o osobach, które zarabiają mniej. Chociaż kredytu wysokiego nadal mógłbyś nie dostać bez partnerki
No tutaj chyba ten tag jest trochę nadużywany. Więcej tu jest programistów 15k niż na stackoverlow można spotkać. Śmieszny mnie trochę jak widzę ze ktoś pisze na tym tagu jakby był co najmniej cto a potem na tagu programowanie zadaje pytania na poziomie juniora
@faja10: Ja bym skorzystał z kalkulatora i po wpisaniu swoich danych (bez kosztów, chyba że ktoś ma stałe i zawsze te same) podał kwotę na czysto z góry.
https://www.kalkulatorb2b.pl

i już tam się bardziej opłacało przejść na b2b jeśli w ogóle


@localoca: Ja się w poprzedniej pracy zastanawiałem, ale wychodziło, że całą różnicę bym musiał przelać na księgowego, taka była mała. Dlatego, że nie ma ulg, jeśli wystawiasz faktury byłemu
@faja10: @Woo-Cash1900: @Marmite:

Księgowość w takiej ifirma czy podobnych to koszt 150-200zł okolo

BTW ja na b2b mam płatne chorobowe (ale wiadomo że jak trafię na pół roku do szpitala to nie dostanę, bardziej mowa o takich 1-2 tyg) i więcej płatnego urlopu niż ludzie domyślnie na UOP