Wpis z mikrobloga

@wolviex

tym bardziej bez sensu (poprawcie mnie jeśli się mylę) że w ramach np. biletu godzinnego mogę kilka razy zmienić linię. To na co ten nr boczny? Żeby kontrola miała rozkminę i wrzucała ludziom mandaty za brak zgodności numeru bocznego z biletem?


We Wrocławiu tak jest od dawna, że się wpisuje numer boczny w apce. Nie ma z tym problemu przy biletach czasowych, wpisujesz tylko numer pierwszego autobusu/tramwaju.

@pieczarrra Tak samo od
@pieczarrra: pierwsze co pomyślałem, to smiech - jak oni zamierzają blokować komuś apke w telefonie, ale doczytałem i faktycznie, nie jest to glupie rozwiązanie.Kanar bedzie puszczał pakiet o blokadzie danego numeru autobusu do serwera, serwer przy próbie zakupu biletu wyśle pakiet o blokadzie. Takie rozwiązanie jest stosowane w Warszawie, tam naprzeciwko wejscia wisi QR code do zeskanowania.
@fuechsinn: Mi właśnie nigdy się tak na szczęście nie przydarzyło, ale śniło mi się kiedyś, że wsiadłam, chciałam dokończyć transakcję, a tu apka się zwiesiła, czy net zaczął mulić, a kanara to średnio obchodziło. W tym upatruję problem, jeśli chodzi oczywiście o zwykłych, uczciwych pasażerów.
@pieczarrra a no tak tak, może się zdarzyć, pamiętam, że ktoś kiedyś miał taką sytuację i wtedy mandat dostał, ale odwołał się, bo w apce był zapis, o której rozpoczęła się sprzedaż biletu czy coś takiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczarrra: w innych miastach są już takie systemy, ale ciekawe jak to bedzie działać. W sensie czy sie nie będzie zacinać, zawieszać i zamulać bo już przy zwyklym kupowaniu w apce były zawiechy
@pieczarrra: ja ostatnio wsiadam na przystanku, babka przede mną kupuje bilet w automacie w tramwaju, za chwilę ja za nią kupuję dwa, kasuję jeden, próbuję skasować drugi, a tu zablokowane, bo kontrola xD

na szczęście do mnie nawet nie doszli, bo wysiedli już na drugim przystanku, ale ciekawe, co bym powiedzieli

czekam aż w końcu wprowadzą ten nowy system: https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/krakow-poszukuje-wykonawcy-inteligentnego-ebiletu-71706.html
@Fenrirr: Nie no, wcale nie jest problemem, to ze teraz po zakupie biletu musisz nerwowo rozgladac sie za nr/kodem QR i nerwowo celowac/przepisywac to w tel, byle tylko zdazyc.

Dodam tylko, ze np. w kolejach mazowieckich bilet nalezy kupic PRZED wejsciem do pojazdu.
Ostatnio mi sie pomieszało i chciałem, jak jak w tramwaju czy autobusie, kupić będąc w pociągu i niestety juz nie kupilem.

Ale no tak, poza tym zero problemow
@pieczarrra: ale wiesz że to właśnie rozwiązuje ten problem, że apka zawiesza się podczas kupowania będąc już w pojeździe? Teraz możesz kupić sobie bilet czekając na przystanku i „skasować” go dopiero po wejściu. Wcześniej się to nie opłacało, bo ważność ebiletu liczyła się od momentu zakupu, dlatego ludzie kupowali je na ostatnią chwilę