Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
Skończony!

Być może kilka słów jak składało mi sie ten model i jakie sa moje wrażenia.

Zestaw BMW RR 1000 (42130) kupiłem na przecenie po ~£120/630zl
Jako wieloletni fan LEGO system odnajduje ten zestaw jako jeden z najbardziej satysfakcjonujacych projektow jakie zbudowalem rowniez pod wzgledem finalnego wygladu zestawu.
Jest to dość zaawansowany model i dość kompleksowo zbudowany, w pełni odzwierciedlony silnik R4 wraz z zebatkami przenoszacymi naped na tylne kolo robi wrazenie.
Proces budowy samego motocykla jest dość niezwykly bo zaczynamy budowe od silnika na stojaku i dobudowujemy nastepnie kolejne elementy - daje to duza satysfakcje, czujemy sie jak mechanik-konstruktor.

Nie jestem fanem motocykli ale model robi kapitalne wrazenie i jest dosc sporych wymiarów.

Na minus dam ilosc naklejek ktorych jest az 80 co znacznie wydluza proces budowy.

Kolejny minus to sam rozmiar naklejek i ich wlasciwe ulokowanie na klockach. By efekt byl najlepszy majac naklejke w dloni spogladalem kilka stron dalej w jakiej orientacji i pozycji dany klocek bedzie ulozony. Wowczas pomagalo mi to w poprawieniu orientacji naklejki wzgledem brzegow klocka bo naklejki sa czasem sporo mniejsze od klocka zostawiajac sporo miejsca na brzegach. Nie widac tego na zdjeciu poniewaz nakladalem je tak by po widocznej golym okiem krawedzi byly one najblizej brzegu klocka. Wyglada to znacznie lepiej niz standardowe naklejanie na srodek. Wymaga to troche pracy i planowania.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak, mimo kilku utrudnień i niescislosci w instrukcji.
Czy bedzie instant klasykiem - wydaje mi sie ze tak.

Polecam

Moja ocena to 9/10

Zdjęcie własne.

#lego #legotechnic #bmw #motocykle
Pobierz Shewie - Skończony!

Być może kilka słów jak składało mi sie ten model i jakie sa moj...
źródło: comment_16560081772KKIdmw7YpAMXFTMfP9iE6.jpg
  • 11
@gienon: na 4 elementach nie da się nakleić po złożeniu ze wzgędu na ich częściowe przykrycie późniejszymi elementami, co do reszty. Mysle ze dałoby rade ale na pewno nie uda ci się ich prosto nakleić ponieważ wiekszosc elementów jest łukowata przez co precyzyjne naklejenie naklejki jest dość trudne.
@Shewie: Dokładnie, dokładnie... :) Dużo ludzi zaspokaja tylko swoje potrzeby konsumpcjonizmu, potem piętrzą nigdy nie otworzone pudełka. A taką maszynkę złożyć, to nie tylko przyjemność ale i ciekawe wyzwanie.