Wpis z mikrobloga

Jechałem do robo i taka sytuacja. Autobus miejski wrzuca kierunek, że wyjeżdża i powoli włącza się do ruchu. Taksiarza jadącego po buspasie to bardzo zaskoczyło - mocno hamował i trąbił w nerwie. Najlepsze, że autobus był oklejony w dokładnie taki sposób jak na załączonym obrazku.

Mam nadzieję, że taksiarz umi czytać i się doedukował.

#warszawa #motoryzacja #heheszki
P.....1 - Jechałem do robo i taka sytuacja. Autobus miejski wrzuca kierunek, że wyjeż...

źródło: comment_1655971146uqli1vGTpb4spMxnTZBlYq.jpg

Pobierz
  • 22
  • 50
@PKWiU93-21-1 Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2.

Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że
@PKWiU93-21-1: ten przepis to jest straszny bubel, bo kierowca autobusu nie ma pierwszeństwa a inni kierowcy mają mu jedynie umożliwić włączenie się do ruchu. Jeśli za taksówkarzem była pusta droga to nie musiał on w żaden sposób zwalniać i wpuszczać autobusu, gdyż ten miał możliwość włączenia się do ruchu jak tylko taksówkarz by przejechał. Paręnaście lat temu przepis ten dawał pierwszeństwo kierowcom autobusów co spowodowało tyle kolizji, że wycofano tę zmianę.
@r102: dlatego autobus przepuścił 2 samochody, po których miał dłuższą przerwę :) taksówka w ogóle nie zareagowała na to co się dzieje na drodze i w ostatniej chwili hamowała. Dlatego miałem wtf, dlaczego po paru sekundach jakiś typ jest zdziwiony, że autobus, który prawidłowo wszystko sygnalizował włączył się do ruchu. No nie wiem, trochę jak ze zmianą z żółtego na czerwone, jak chodzi o czas.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak i również jest obowiązek umożliwić autobusowi zmianę pasa ruchu

@Gangessior: Ale tylko kiedy włącza się do ruchu, a nie jedzie sobie i z prawego przeskakuje na lewy przez środkowy po drodze. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zapamiętajcie, że z autobusami w zabudowanym to sprawa dyskusyjna. Jeśli Pan w autobusie włączy kierunek i cyk na pas, a będzie kolizja to odpowiada za wymuszenie.
Są kierowcy autobusów co wrzucają i czekają, ale zdarzają się (bardzo rzadko) tacy co wlatuja.
@PKWiU93-21-1: #!$%@?ć tych kierowców autobusów, przynajmniej we Wrocławiu. W miarę możliwości staram się ich wpuszczać, bo wiadomo- tam jedzie nie jedna, a czasem 50 osób. Ale to chamskie #!$%@? się na palę mnie strasznie irytuje. Oni nie mają żadnego pierwszeństwa, a myślę że większość jest przekonana że jest inaczej.
@r102: Uważasz, ze w terenie zabudowanym gdy kierowca autobusu na chama włączy się do ruchu- z zatoczki i w niego uderzę jadąc poprawnie swoim pasem ja otrzymam mandat za nie wpuszczenie go, a on za spowodowanie kolizji i jego wina co chldzi o odpowiedzialność cywilną?
@dymaczdusz: hmm to weźmy taki artykuł

2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować
szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub
uczestnikowi ruchu.

czyli obowiązany =/= obowiązek?

Trolluję, ale sam wchodzisz w taką dyskusję xD