Wpis z mikrobloga

@uwielbiamnalesniki: Olejki ze wskazanej firmy (naturalne aromaty) są full legit. Częściowo zajmuje się tym zawodowo i robiłem GC/MS dokładnie tego olejku (nawet mogę Ci wyniki z rozmarynowego udostępnić). Jak masz jakieś pytania dotyczące olejków eterycznych to możesz śmiało walić na PW.
Miałem między innymi z nimi podpisane umowy na naprawdę duże kwoty, więc mam ich dobrze prześwietlonych.
@uwielbiamnalesniki: Tak, jeżeli chodzi o właściwości zdrowotne to będzie tożsamy. Ale zanim zaczniesz czegokolwiek używać na głowie, rozcieńcz ten olejek np. w olejku jojoba i nasmaruj zgięcie łokciowe. Olejki pomimo tego, że są pochodzenia naturalnego są ekstraktami i zawierają wiele substancji drażniących. Akurat głównym składnikiem olejku z rozmarynu jest alfa pinen, który jest substancją stosunkowo mocno drażniącą.
@mingan: Akurat stosuje już od jakiegoś czasu i wyczytałem ze można rozcieńczać w szamponie, prawda to? Bo rozpuszcza się elegancko, biorę trochę szamponu w łapę i pare kropel, mieszam i cyk na głowę, jestem tylko ciekaw czy te mydło w szamponie nie „niszczy” składników olejku. Wiesz cos na ten temat?
@uwielbiamnalesniki: surfaktanty zawarte w szamponie nie powinny wpłynąć w istotny sposób na działanie substancji czynnych olejków eterycznych. A tego olejku używasz na porost włosów, grubość czy może przeciw łysieniu? Na łysienie istnieją badania i dobrym wpływie olejku z mięty. Jedynie nie pamiętam o jaki typ mięty chodziło, ale mogę to znaleźć.