Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam babcie w domu pomocy spolecznej, leżąca, niewiele kontaktująca. Oprócz niej jest dziadek (zdrowy), mieli jedyne dziecko (mój ojciec który nie żyje), i jedynym wnukiem jestem ja.

Chce do niej wziąć notariusza bo nie jest ubezwlasnowolniona, i stąd mam takie dwa pytania:
1. Jeżeli nie do końca mnie poznaje, to notariusz może odmówić czynności związanych z testamentem/przepisaniem wlasnosci?
2. Jeżeli się da, to czy dziadek musi byc powiadomiony o zaistniałej sytuacji jako mąż, czy to jest kwestia do dogadania z kierowniczką DPS/notariuszem?

#notariusz #prawo #spadek #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b33625870c402260f769d9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
Jak nie jest świadoma, to notariusz nie tylko może, ale nawet powinien odmówić, chociaż z tego co odpisujesz to po ich śmierci i tak jesteś jedynym spadkobiercą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: notariusz jak tylko wyczuje co się dzieje albo wykręci się albo odmówi. Jeżeli będzie spisywany testament to notariusz skasuje ok 300 zł. Absolutnie nie kalkuluje mu się to jeśli ktoś będzie chciał podważyć testament, a on będzie tracił czas na składanie zeznań w sądzie itd.
  • Odpowiedz