Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

259

Ile masz w sobie z NEANDERTALCZYKA?

Niemal każdy człowiek posiada domieszkę genów neandertalskich w ilości od 2 do 4%. Jednak to tylko informacja liczbowa, która niewiele mówi. Aczkolwiek nauka zwana bioinformatyką dostarcza nam więcej informacji. W tym odcinku postaram się odpowiedzieć na pytanie ile masz w sobie z NEANDERTALCZYKA?

NaukowoTV
NaukowoTV
z
youtube.com
dodany: 19.05.2024, 13:10:54
  • #
    ewolucja
  • #
    antropologia
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    swiatnauki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Wkład neandertalskiej introgresji w cechy współczesnego człowieka 🇺🇸
Korda
z sciencedirect.com
  • 2
Europejczycy i subsaharyjczycy są krzyżówkami różnych hominidów
blessed_by_swiezonka
z youtu.be
  • 2

Komentarze (97)

najlepsze

djtartini1
djtartini1
19.05.2024, 17:07:34 via Wykop
  • 170
Wałujew ma tak na oko 99%
djtartini1 - Wałujew ma tak na oko 99%

źródło: nikolai_valuev-klitschko

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jazgarz
jazgarz
19.05.2024, 21:23:06 via Wykop
  • 5
@djtartini1: Nie mieli wysuniętego podbródka, a on ma.
  • Odpowiedz
kita88
kita88
kita88
20.05.2024, 05:22:04 via Android
  • 119
@jazgarz: przecież kolega napisał że 99% a nie 100%
  • Odpowiedz
7502-6038
7502-6038
7502-6038
20.05.2024, 08:00:10 via Wykop
  • 40
@NaukowoTV świetny kontent. Życzę wzrostu popularności i żeby coraz więcej ludzi wybierało takie materiały w internecie zamiast „gwiazdy srają na lodzie” na multipleksie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M.....l
konto usunięte 20.05.2024, 09:46:45 via Wykop
  • 14
@7502-6038: to raz. Ja od siebie im życzę, by nie popełniali błędów paru naukowych kanałów i nie odnosili się do polityki, niektórych (większości?) spraw społecznych. Nauka to nauka, polityka to polityka, ekonomia to ekonomia, sztuka to sztuka. Nie powinno się łączyć tych warstw, mimo że się przenikają i czasem kuszą do tego.
  • Odpowiedz
j.....s
j.....s
konto usunięte 20.05.2024, 09:34:50 via Wykop
  • 32
( ͡° ͜ʖ ͡°)
j.....s - ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 633

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dlkvv
Dlkvv
Dlkvv
20.05.2024, 09:57:33 via Android
  • 49
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Altar
Altar
20.05.2024, 14:00:44 via Wykop
  • 5
@angel-frome: Byli mniej agresywni.
  • Odpowiedz
T.....r
T.....r
konto usunięte 19.05.2024, 13:33:18 via Android
  • 22
Od 1 do 4% o ile jesteś homo sapiens, który swego czasu wyemigrował z Afryki.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jazgarz
jazgarz
19.05.2024, 21:24:01 via Wykop
  • 29
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
blessed_by_swiezonka
blessed_by_swiezonka
20.05.2024, 09:54:55 via Wykop
  • 48
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
joazaxa
joazaxa
20.05.2024, 13:31:12 via Wykop
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

p.....k
p.....k
konto usunięte 20.05.2024, 14:49:59 via Wykop
  • 8
@joazaxa: Azjaci mają najwięcej, ok 4%. U białych jest tylko 2%.
p.....k - @joazaxa: Azjaci mają najwięcej, ok 4%. U białych jest tylko 2%.

źródło: 1-s2.0-S0960982222013045-gr3_lrg

Pobierz
  • Odpowiedz
waldic1
waldic1
waldic1
20.05.2024, 10:32:00 via Wykop
  • 15
Neandertalczycy żyjący kilkadziesiąt tysięcy lat temu w Europie osiągnęli imponujące 1680 cm sześciennych objętości mózgu. Żyjący ówcześnie Homo sapiens miał mniejszy mózg, liczący około 1550 cm sześc. objętości.Takie geny to skarb to może odpowiedzieć na wiele pytań.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

angel-frome
angel-frome
20.05.2024, 11:47:31 via Wykop
  • 14
@waldic1: Słoń ma objętościowo większy mózg i co z tego?
  • Odpowiedz
waldic1
waldic1
waldic1
20.05.2024, 12:26:00 via Wykop
  • 28
@angel-frome: .. Mózg słonia stanowi 0,0877% masy jego ciała, U człowieka mózg stanowi ok 2,5% wagi ciała. Z wyjątkiem lewaków tam jest około 0,000001 masy ciała.
  • Odpowiedz
7502-6038
7502-6038
7502-6038
20.05.2024, 07:54:19 via Wykop
  • 13
Niemal każdy człowiek posiada domieszkę genów neandertalskich w ilości od 2 do 4%. Jednak to tylko informacja liczbowa, która niewiele mówi.

Niewiele mi to mówi….
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Korda
Korda
20.05.2024, 10:19:59 via Wykop
  • 6
@7502-6038: lepsza adaptacja do nowych środowisk (pigmentacja skóry w odpowiedzi na promieniowanie UV i ochrona przed patogenami). Z negatywnych, zwiększone ryzyko depresji. Na szybko. Właśnie analizuje ten artykuł:
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0960982222013045
  • Odpowiedz
Rustyyyy
Rustyyyy
20.05.2024, 11:28:25 via Wykop
  • 8
Po treningu siłowym ponad 50 procent (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ulic_Qel_Droma
Ulic_Qel_Droma
20.05.2024, 14:08:23 via Wypiek
  • 4
Ja mam wysuniete czoło i tworzy ono taki przeciwdeszczowy daszek, woda mi na oczy nie kapie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocten
mocten
20.05.2024, 13:51:33 via Wykop
  • 3
Z badań wynika, że byli bardziej zadowoleni z życia. Wystarczy spojrzeć jaki uśmiechnięty.
mocten - Z badań wynika, że byli bardziej zadowoleni z życia. Wystarczy spojrzeć  jak...

źródło: 1-s2.0-S0960982222013045-fx1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2816
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
2252
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2168
ABSURD: System zabiera cenny czas i sprawia, że ludzie tracą nerwy
ABSURD: System zabiera cenny czas i sprawia, że ludzie tracą nerwy
1539
40 lat temu Religa przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce
40 lat temu Religa przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce
1519
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #nauka
  • #zwierzeta
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #ciekawostki
  • #biologia
  • #genetyka
  • #natura
  • #paleontologia
  • #notebookllm
  • #kreacjonizm
  • #psychologia
  • #heheszki
  • #religia
  • #dawkins
  • #paleontologiaboners

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia