Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie mi, jak to jest, że mając jakiś tam zaoszczędzony pieniądz, dobre zarobki itd jest mi żal wydać ten hajs?
Nic mi w rodzinie nie brakowało, ale bogaci bynajmniej nie byliśmy. A teraz dość dobrze zarabiam, rozsądnie zarządzam budżetem, nie wydaję na pierdoły, jestem singlem, więc mogę sobie pozwolić na lepsze wakacje, czy lepszy samochód, ale z tyłu głowy słyszę głos ojca "nie żal Ci synu? wiesz, ile mama musi w robocie siedzieć, a Ty tak lekko te pieniądze wydajesz." "po co Ci lepszy samochód, jeszcze Ci ktoś ukradnie". I w ten sposób, każdy drogi zakup to wolę się nie chwalić, bo zaraz zostanę zapytany ile dałem i popsuje mi to humor. #!$%@? wie właściwie na co mam oszczędzać te pieniądze, ale tak jakbym miał psychologiczną barierę wyniesioną od rodziny pod względem kupowania czegoś.

Macie coś podobnego?

#psychologia #pieniadze #zalesie #kiciochpyta
  • 22
@takiMirek29: jak masz plany i marzenia to je realizuj i nie patrz na rodzinę. Oni patrzą przez pryzmat poprzednich czasów. Żyjemy tu i teraz - jeśli chcesz jeździć najnowszym BMW to kupuj i się nie zastanawiaj bo od tego są marzenia. Pozdro mireczku i trzymaj się tam
@takiMirek29: Trochę tak. Niby jestem gdzieś w top 10% zarobków (nie, to nie są miliony), a czuję się biedny i odmawiam sobie wielu rzeczy.
Do tego obecna sytuacja i związany z nią brak poczucia stabilności nie pomagają.
@wykopowy_brukselek teraz już jestem dość stary bo mam 42 lata ale zacząłem już wcześniej. Po prostu chciałem korzystać z żoną z życia, dać dzieciom to czego sam nie miałem. Dlatego miały super szkole prywatną, mówią płynnie 3 językami, zwiedziły kawał świata podczas gdy ja pierwszy raz leciałem samolotem mając chyba 26 lat.
A potem zmieniłem podejście jeszcze bardziej. Zauważyłem że nie potrzeba mi tej kasy. Zrzuciłem pracę (potem wróciłem na 60 proc.
@takiMirek29: bardzo dobre masz podejście. po co ci droższy samochód jak tańszy też jest ok (o ile działa w nim klima hue hue ).
jak powiedział Steve Jobs - im człowiek starszy i mądrzejszy, zdaje sobie sprawę że zegarek za $300 pokazuje ten sam czas co zegarek za $3000

nie potrzebujesz teraz #!$%@?ć kasy to ją oszczędzaj / inwestuj - nigdy nie wiesz ile za parę lat będziesz potrzebował.

Mam zegarek
@takiMirek29: Ja tak samo mam, dobrze zarabiam ale też szkoda mi wydawać kasy, wolę jeździć gruzem i inwestować. Tylko, że ja jestem osobą, która woli nie chwalić się majątkiem bo zaczęła by się zawiść itd. jak to w polskim społeczeństwie...
@takiMirek29 widzę że żle odpowiedziałem wyżej bo sam sobie. Wiesz co ja mam nadzieję że dzieci zapamiętają głównie ze w domu pachniało piekarnia. Piekę 3x w tyg bo to moje hobby i mój biznes który rozwijam i jak dzieci wstają to maja w domu zapach chleba i drożdżówek rano;)

A ja najbardziej się cieszę z ich języków. Ja nie mam zdolności językowych a dla nich bez znaczenia jakim mówią. No może ciut
@takiMirek29: Mam to samo xD Od ponad roku czaję się na samochód, ale dalej nie kupiłem bo mi żal kasy XD Mam pragnienie kupić samochód i zacząć jeździć po Polsce i trochę zwiedzać, urozmaicić sobie życie, bo mój obecny może się w każdej chwili rozwalić, ale mimo to jakoś nie mogę podjąć decyzji.
@takiMirek29: Jak Ci tak przy kredycie pod korek mówią to mają rację ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A tak serio, życie masz tylko jedno, #!$%@? Cię samochód za parę lat i tyle z tego będziesz miał. Jak Cię stać i masz jakieś oszczędności to czemu nie? Rodzicom nie musisz się chwalić ile wydałeś.
ja na przykład nie potrafię sam z siebie kupić sobie batonika albo puszki coli bo w domu jest woda i obiad,


@Positano1: O Panie, to już jest wyższy poziom, przebiłeś mnie xD Z tym czytaniem opinii to taki protip, warto czasem sobie ułatwić zadanie i zamiast siedzieć przed komputerem i czytać te prawdziwe lub nie opinie iść do sklepu i zobaczyć na oczy, przetestować krzesło itp.
@Positano1: przecież te dietetyczne zwyczaje ratują ci zdrowie a potem życie qmplu
teraz masz 30 lat (give or take) pewnie jakąś formę utrzymujesz ale zacznij pić pół litra coli i jeść słodycze codzienne - gwarantuję ci że za pół roku będziesz wyglądał całkiem inaczej

a za 20-30 lat różnica to nie będzie czy ma większy bęben czy mniejszy, tylko czy kwalifikuje się na kardiochirurgię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takiMirek29: Czy miałem pieniądze czy ich nie miałem to czułem to samo. Czy było na koncie 10k czy 1k nie robiło mi to różnicy. I mimo tego nadmiaru i tak nic nie mam. Innym ludziom daje frajdę kupowanie, remonty i wydawanie pieniędzy, a mi nie.