Wpis z mikrobloga

Według użytkownika @krzywy_kanister POŁOWA ludzi w Polsce ma dalej łącze 1-10 Mb/s. Chcę sprawdzić jak to wygląda u mirków i mirabelek, bo nie chce mi się w to wierzyć.

#internet #swiatlowody #siecikomputerowe #komputery #pcmasterrace #pytanie #kiciochpyta #ankieta oraz dla zasięgu #programowanie

Jaki masz internet u siebie w domu?

  • 1-10 Mb/s 7.6% (33)
  • 11-20 Mb/s 4.6% (20)
  • 21-50 Mb/s 6.9% (30)
  • 51-100 Mb/s 7.8% (34)
  • 101-300 Mb/s 23.8% (104)
  • 301-500 Mb/s 15.3% (67)
  • 501-700 Mb/s 13.7% (60)
  • 701-1000 Mb/s 15.3% (67)
  • >1000 Mb/s 5.0% (22)

Oddanych głosów: 437

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ag3nt: A myslisz, ze ile, sprawdzales chociaz te dane? Orange ma ile 4-5, moze 6 milionow adresow w zasiegu swiatlowodu, UPC pewnie podobnie, co z reszta? Wszystko obejmuja lokalni operatorzy albo Vectra czy firmy mniejsze niz UPC, Orange?
Przez 10 lat nie mialem nawet mozliwosci podlaczenia do Neostrady wiec czego sie spodziewasz?
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: Nie do konca w miastach, przeciez nawet w Warszawie czy innych miastach wojewodzkich nie masz wszedzie dostepnego swiatlowodu czy kablowki co dopiero w mniejszych miastach powiatowych lub gminnych czy wioskach. Moja miejscowosc moja swiatlowod przez te 10 lat tylko nie w mojej okolicy.
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: Wiekszy dopiero po przejeciu multimedia do tego zasieg sie czesto pokrywa wiec tym bardziej sie zmiejsza ilosc adresow z szybkich laczem, skoro jeden adres ma UPC, Orange i Vectre czy inny uklad a ktos bedzie mialo albo LTE, albo Neostrade czy radiowke.
  • Odpowiedz
@ag3nt: zanim POPC się rozbujało u mnie na warmazie to wszystkie miejscowości poza jakimiś miastami to tylko neo adsl, u rodziców 3km od miasta ledwo 14mbps po kabelku
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Tak, sprawdziłem i w jakimś artykule z zeszłego roku było napisane, że 59% Polaków ma dostęp do szybkiego internetu 100 Mb/s lub powyżej. Teraz patrzę na wyniki ankiety na wykopie i wynik się pokrywa. Rodzina i wszyscy znajomi mieszkający na wsi też już są podłączeni do światłowodu. Mimo tego ty ciągle opierasz się na jakichś danych z dupy w stylu, bo tak ci się wydaje, bo tak było kilka
  • Odpowiedz
@ag3nt: Wydaje mi się, że wszędzie gdzie ktoś jeszcze korzysta z Neostrady to prędkości rzedu 10-20Mbit/s są normą. Generalnie patrząc z perspektywy czasu to zapotrzebowanie na szybkość w ostatnich 5 latach wcale specjalnie nie rośnie - nie jest to aż taki wzrost wykładniczy jak przewidywało Cisco. Ludzie nagle nie korzystają z większego wolumenu ruchu - generalnie przez 20 lat doświadczenia zauważyłem, że jeśli nie pobierasz niczego na dysk to zapotrzebowanie
  • Odpowiedz
@ag3nt: I co niby sprawdziles, podales zrodlo? No to 40-50 procent, az tak zajebiscie duza roznica zebys twierdzil, ze ja mowie nieprawde? To nadal sa setki tysiecy, miliony adresow ktore nie maja i nie beda mialy szybkich laczy, przeciez cale wojewodztwa nie mialy wybranej zadnej firmy jesli chodzi o nowe dotacje, zrobia to co bylo ustalone w 2016 roku a w 2020 nie doszly zadne nowe adresy.
Przeciez ty po
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: @ag3nt:

Nawet jakbyś wziął sobie średnią z testów prędkości serwisu takiego jak Speedtest.pl to i tak niewiele Ci to powie. Po pierwsze znakomita większość ludzi korzysta z Internetu w telefonie / laptopie co skutecznie powoduje, że wszystkie testy prędkości są niemiarodajne - bo zwykle WiFi nie jest w stanie dostarczyć łączy powyżej 30Mbit/s z drobnymi wyjątkami. Poza tym mierzenie prędkości speedtestami czy też deklaracjami użytkoników/operatorów jest niemiarodajne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ag3nt: Tutaj glownie chodzi o miejsca, gdzie internet jest puszczany po starej linii telefonicznej zalozonej przez tpsa, ktora obecnie nalezy do Orange i jest np. dzierzawiona przez Netie. Jest to internet rzedu max. 20mb/s. Nie oplaca im sie wymieniac instalacji, a wciaz kosza hajs na glupich Polakach, ktorzy sie nie buntuja. Dodatkowo moga windowac cene takiego internetu w kosmos, bo wiedza, ze nie ma alternatywy.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Wiesz nie możesz mieć do człowieka pretensji - jego wiedza na temat jest po prostu niewielka i stąd wypisywanie pierdół tego typu. Ustalmy jedno - większość znakomita użytkowników nie potrzebuje tych 100Mbit/s. Mam sporo danych statystycznych z przekroju naszych użytkowników i cały czas potwierdza się złota zasada - 90% ruchu generuje 15% użytkowników. Tak to wygląda w praktyce.

Tak jak wyżej napisałem - ilość generowanego ruchu rośnie globalnie mniej
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Tylko, ze taki adresow bez Neostrady jest kilka milionow i bedzie coraz wiecej skoro Orange nie przylacza 15-10 letnich budynkow jednorodzinnych kablem telefonicznym juz nigdy tego nie zrobi. Nie kazdy tez sie zalapie na swiatlowod, nawet z nowymi blokami roznie bywa.

@brokenik: No spoko tylko jego zdanie to jedno a podejscie i szacunek do drugiego czlowieka to drugie. Wypisywalem podobne rzeczy w tamtym wątku i nic nie
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Ale kolego #!$%@?. Mają wyjść na ulicę i krzyczeć "żądamy szybszego internetu"?! Bo co? Bo gówno. Od 20 lat psuje się rozwój telekomunikacyjny w Polsce dotując i psując rynek regulacjami. Teraz wielce wielmożni znowu pompują wydmuszkę w postaci sieci POPC wciąż skazując głupich polaczków na monopol znany z lat 90. Polaczki głupki klaszczą uszami... mamy światłowód, mamy światłowód...! ŁAŁ. Tylko za chwilę jakość usług padnie na ryj tak, że
  • Odpowiedz