Wpis z mikrobloga

Według użytkownika @krzywy_kanister POŁOWA ludzi w Polsce ma dalej łącze 1-10 Mb/s. Chcę sprawdzić jak to wygląda u mirków i mirabelek, bo nie chce mi się w to wierzyć.

#internet #swiatlowody #siecikomputerowe #komputery #pcmasterrace #pytanie #kiciochpyta #ankieta oraz dla zasięgu #programowanie

Jaki masz internet u siebie w domu?

  • 1-10 Mb/s 7.6% (33)
  • 11-20 Mb/s 4.6% (20)
  • 21-50 Mb/s 6.9% (30)
  • 51-100 Mb/s 7.8% (34)
  • 101-300 Mb/s 23.8% (104)
  • 301-500 Mb/s 15.3% (67)
  • 501-700 Mb/s 13.7% (60)
  • 701-1000 Mb/s 15.3% (67)
  • >1000 Mb/s 5.0% (22)

Oddanych głosów: 437

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzywy_kanister: Dzisiaj odebrałem 3 telefony od klientów którzy chcą światłowód. Są w zasięgu POPC i nawet mają słup na posesji z mufą i co? I nic. Mają nowo wybudowane budynki i fizycznie nie ma problemu żeby ich podłączyć - ale w moim wypadku operator POPC nie dostał kasy na podłączenie danych adresów więc.... nie ma takiej możliwości bo nie będą na tym adresie zarabiać. Korzystanie z LLU na POPC w
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: To pokaż mi w końcu te swoje dane, z których wynika że połowa Polaków ma łącze 1-10 Mb/s, bo w ankiecie wyszło, że jest to niecałe 8%. I gdzie mi podajesz dane oparte na jakichkolwiek informacjach? Nie dałeś żadnego cytatu, linka, źródła, niczego. Ja ci nawet ankietę zrobiłem, ale też według ciebie nie jest ona miarodajna.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Dokładnie tak. Do granicy działki a potem... kasa zainkasowana i do widzenia. Dla zasięgu podłączymy kilkuset klientów po 1zł żeby warunki spełnić wypełnienia sieci i utrzymamy to do trwałość projektu. A potem opierd*** sieć za miliony np. jakiemuś dużemu podmiotowi w stylu Illiad albo France Telecom - albo jakiejś spółce zależnej i po temacie. To będzie taka sama patologia jak sprzedanie TKTelekom Netii.
  • Odpowiedz
@ag3nt: Przestan trollowac, informacyjna ankieta na wykopie pokazuje stan sieci w Polsce. Jak zrobisz ankiete na 10 osobach w swoim miescie tez pokaze stan w calej miejscowosci, niezla probka statystyczna co? Sam nic nie podales tylko gdy ja mowie polowie a ty wedlug swojego zrodla az 40 procent ( o ile poprawnie przeczytales jesli ten tekst w ogole istnieje) juz siedzisz cicho gdy sobie zaprzeczasz.
  • Odpowiedz
@ag3nt: Myślę, że odsetek ludzi z łączem ~10Mbit/s jest w tej chwili w granicach ok. 15-20%. Przy czym mowa tutaj o wartościach deklaratywnych - czyli takich z których ludzie sami mówią, że łącze jest takie a nie inne. Pytanie ile osób ma łącza 20-30-80Mbit/s a działa maksymalnie do 10Mbit/s ;) To już inna kwestia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że średnia deklaratywna wartość to jest 100Mbit/s (za badaniami Speedtest.net) to w
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: No z tobą się nie da rozmawiać, na słowa żebyś pokazał źródło twoich rewelacji odpowiadasz przestań trolować, a to ty tutaj jesteś największym trolem.

Cytat:

Aż 59 proc. Polaków korzysta z możliwości, jakie daje internet stacjonarny o szybkości min. 100 Mb/s. To dobry wynik – taka przepustowość pozwala na pełną aktywność sieciową. Można więc swobodnie mówić o tym, że internet stacjonarny o niezłej prędkości zapewniany jest już w większości lokalizacji w
  • Odpowiedz
@ag3nt: No i wlasnie podajesz jakie c-----e zrodlo ktore ma nieaktualne w swojej wyszukiwarce co dopiero w takich artykulach. Chlopie nawet miejscowosci zaraz przy miastach wojewodzkich nie maja swiatlowodu no ale lepiej trollowac skoro w dupie byles i gowno widziales.

Wiesz jaki zasieg ma Neostada pod wzgledem ilosci adresow?
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: To podaj mi w końcu te twoje ŻETELNE źródła, czekam na nie od samego początku, ale nie podałeś ani jednego. Mój artykuł c-----y, ankieta na wykopie c-----a, ludzie których znam c-----i, wsie na których mieszkają też c-----e, ale za to twoje dane z d--y są oczywiście miarodajne. Odsetek osób z łączem 1-10 Mb/s to będzie pewnie maksymalnie kilkanaście procent. Palnąłeś po prostu głupotę z tą połową i zamiast się
  • Odpowiedz
@ag3nt: masa osiedli domków jednorodzinnych posiada jeszcze miedziankę, sam mam dom na takim osiedlu, 15 minut od dominikańskiej we Wrocławiu... Więc wierzę, że połowa kraju może mieć. Miedziana sieć to 10 mbit jak nie jest obciążona. Nowe osiedla developerskie mają na ogół troszkę nowsze, rzadko światłowód
  • Odpowiedz
Więc wierzę, że połowa kraju może mieć


@papaj_21_37: Ale co to jest za mówienie, że połowa kraju. 19 milionów osób, co druga osoba którą znasz lub kiedykolwiek poznałeś musiałaby mieć łącze do 10 Mb/s. To jest nierealne, nie w 2022 roku. Nie ma możliwości, żeby był taki rozstrzał pomiędzy artykułami, ankietą na wykopie, ludźmi których znam i mieszkają w różnych miejscach, a rzeczywistością. Owszem, na pewno są takie regiony jak
  • Odpowiedz
@ag3nt: No wlasnie gowno sie znasz, nie podajesz zrodel (wybierak nie jest zrodlem tylko kiepski agregatorem ofert, do tego pelnym). Glupote to ty piszesz uwazac, ze 100mbs czy 300mbs to minimum do kofmortowego korzystania z internetu. Dlaczego ignorujesz wpisy brokenika i innych osob? Bo jestes trollem ktory nie ma pojecia o czym mowisz. Nie bede sie powtarzal, probuj czytac ze zrozumieniem i tyle, moze zajrzyj do jakichs ogolnodostepnych raportow czy
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Kończę z tobą dyskusję, bo to nie ma sensu albo trolujesz albo masz jakieś problemy psychiczne. @Czlowiek_Ludzki miał rację, nie da się z tobą dyskutować, ciągle się powtarzasz, nie odpowiadasz na argumenty i powołujesz się na jakieś dane i raporty, które nie istnieją, bo gdyby istniały to byś je tutaj wkleił. Jedynym twoim argumentem za każdym razem jest to, że wszyscy się g---o znają, a tylko ty jesteś
  • Odpowiedz
@vulcanitu: @papaj_21_37: @Czlowiek_Ludzki: @krzywy_kanister: @ag3nt:

Nie ma co się kłócić. Tak jak mówiłem/pisałem wyżej. Odsetek ludzi korzystających z łączy o niskiej przepustowości w granicach 10Mbit/s zgodnie z rozkładem powinno oscylować w granicach 15-20% max. Jeśli przyjmiemy, że podniesiemy granicę do 20Mbit/s to pewnie jak znam życie wejdziemy już w granicę 30%.

Nie rozumiem po co tracicie energię na przekonywanie się kto ma rację. Fakt faktem jest, że przepustowości rosną cały czas i rozsnąć będą dopóki będzie na to taki czy inny popyt. Wczoraj zrobiłem sobie przegląd prasy sprzed niemalże 20 lat odnośnie Internetu i powiem Wam, że 20 lat temu jak ktoś miał łącze o przepustowości 1Mbit/s to był królem dzielnicy. 20 lat temu też uruchomiono pierwszy DWDM pomiędzy Japonią a Australią o pojemności 620Gbit/s. I powiem Wam tak szczerze, że usługi abonenckie rosną nieprzyzwoicie szybciej niż infrastruktura szkieletowa - bo dzisiaj ścigamy się na już setki megabitów
  • Odpowiedz