Wpis z mikrobloga

Wciąż jestem na Haiti, pisząc dokładnie, to we wsi Cazale, do najbliższej drogi 32 kilometry. Wynająłem kierowcę do pojeżdżenia po górach. Odwiedziliśmy kilka miejscówek w tym stare, francuskie zabudowania.

Jestem w Cazale już kilka nocy. Ludzie zaczęli mnie akceptować. Większość przestała wołać do mnie "białas!", tylko mówią mi po imieniu. Brak prądu jest utrapieniem. Odczuwalna temperatura wynosi około 38 stopni. Jedyną ucieczką jest cień, który nic nie daje. Oraz rzeka - przez Cazale płynie rzeka, całkiem chłodna. Codziennie kąpie się w niej, koło 18 idę i siedzę w niej godzinę.

Sytuacja w rzece jest niesamowita. Zderzenie cywilizacji. Są tu "cywilizowani" ludzie, którzy mają buty, kryją nagość. Niektórzy nawet mają telefon. Znaczna część powróciła jednak do pierwotnego życia. Pracuje w polu lub w rzece (kamiennictwo), potem idzie na rzekę i kąpie się. Nie kryją nagości. Czasem nawet widzę totalnych nagusów siedząc u siebie na ganku. Przyzwyczaiłem się do tego widoku. Chociaż na początku było to ciężkie. Ludzie w moim wieku, starsi, młodsi, całkowita nagość. Krępowało mnie to na początku. Siłą rzeczy czasem zerkałem na otaczających mnie ludzi. Bo nie dało się nie patrzeć. Czułem się dziwnie. Była raz sytuacja, niechcący na ułamek sekundy zawiesiłem oko na parówie rówieśnika, który kąpał się obok. Spojrzał na mnie, podniosłem wzrok, nasze oczy się spotkały, dla niego to nic dziwnego, a dla mnie krępujące. Spytałem się go: "co słychać?" xD

Teraz jest już git. Gdy pierwszy raz kąpałem się w rzece (oczywiście w gaciach) to otoczył mnie tłum ludzi. Przyglądali się i komentowali między sobą. Gdy usłyszałem, że zastanawiają się nad moim imieniem postanowiłem zagadać. Wtedy hamulce puściły, dzieciaki próbowały mi zdrapać tatuaże, wciskały palce do pępka, a potem przyszły starsze kobiety i próbowały mi ściągnąć spodenki no bo dlaczego ja mam siedzieć ubrany, a one nie. Zupełnie inny świat. Uciekłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do śledzenia mojego tagu o Polonii: #podrozemateoaka . Będę regularnie wrzucać wiadomości. Aktywniejszy jestem na Facebooku i Insta (codzienne Insta Stories), może ktoś zechce śledzić:
Instagram
Facebook
Mam również kanał na YT - po powrocie wrzucę filmy z Haiti

#gruparatowaniapoziomu #historia #podroze #podrozemateoaka #historia #ciekawostki #podrozujzwykopem #haiti
mateoaka - Wciąż jestem na Haiti, pisząc dokładnie, to we wsi Cazale, do najbliższej ...
  • 33
Ludzie w moim wieku, starsi, młodsi, całkowita nagość. Krępowało mnie to na początku. Siłą rzeczy czasem zerkałem na otaczających mnie ludzi. Bo nie dało się nie patrzeć. Czułem się dziwnie. Była raz sytuacja, niechcący na ułamek sekundy zawiesiłem oko na parówie rówieśnika, który kąpał się obok. Spojrzał na mnie, podniosłem wzrok, nasze oczy się spotkały, dla niego to nic dziwnego, a dla mnie krępujące. Spytałem się go: "co słychać?" xD


@mateoaka:
@350791: lol, byłem wielokrotnie w saunie. Jeżeli nie widzisz różnicy między jednym, a drugim... A zresztą, nie będę Ci odpisywać bo jaja se robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mojemirabelki: dobrze wiedzieć

@Nienachalny_Janusz: No właśnie nie, legitny piękny filmik.

@marcaj @beerman, @edgarddavids - wołam na filmik, Ananasy!

kobiety ladne tam maja?


@adriano30: Nie mój typ. Ładna może co 10 kobieta. ( ͡° ͜
mateoaka - @350791: lol, byłem wielokrotnie w saunie. Jeżeli nie widzisz różnicy międ...