Wpis z mikrobloga

Salve! Dzisiaj 4 wpisy, niestety nie miałem jak tego zrobić w ostatnich dniach. Wołam tylko do aktualnego, resztę sobie przeskrolujcie.

Czerwiec
Rozwiązywanie problemów

Stoicyzm na dziś - 20 czerwca
Spokój jest zaraźliwy

„Skoro więc dotykają cię nie rzeczy, których pragniesz lub unikasz, ale raczej to, że ich poszukujesz, staraj się przynajmniej zachować stałość w swych sądach o nich. Wtedy same rzeczy też pozostaną spokojne i nie będziesz ich gonił ani od nich uciekał”.
– Marek Aureliusz, Rozmyślania, 11.11

Wśród komandosów Navy SEALs znana jest maksyma przekazywana z oficera na oficera, żołnierza na żołnierza. W obliczu chaosu, nawet w kurzu bitewnym, komandosi powtarzają sprawdzone na polach walki powiedzenie: „Spokój jest zaraźliwy”.
Ta maksyma jest prawdziwa zwłaszcza wtedy, gdy źródłem spokoju jest dowódca. GDy żołnierzom zaczną puszczać nerwy, gdy jednostka nie wie, co ma dalej robić, lider ma jedno zadanie: zaprowadzić spokój, ale nie siłą, tylko przykładem.
Do tego właśnie powinieneś dążyć niezależnie od tego, gdzie teraz pracujesz. Staraj się w każdej sytuacji być swobodnym, zrelaksowanym człowiekiem, który mówi innym, by wzięli głęboki oddech i przestali się martwić. Pokaż, że masz sytuację pod kontrolą. Nie wzburzaj innych, nie popadaj w paranoję, nie zamartwiaj się, nie bądź irracjonalny. Bądź źródłem spokoju, nie ciężarem.
Twój przykład rozprzestrzeni się na innych.

#dailystoic
#motywacja #rozwojosobisty #stoicyzm

Na podstawie "Daily Stoic" Ryan Holiday Kup książkę
Tłumaczenie cytatu "Stoicyzm na każdy dzień roku
  • 11
  • Odpowiedz
PS: U was też wyświetla każdy fragment inną czcionką? Formatuje w wordzie, a później przeklejam, a wykop dziwnie to wyświetla.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Whilermo znaczy w Wordzie wszystko wygląda ok. Jedna czcionka. Jedynie cytat jest kursywą. Po przeklejeniu takie kwiatki dziwne. Ale jak nie przeszkadza to ok.
  • Odpowiedz