Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
Słucham tego hejtparku z midlem i mam wrażenie że on jest eurydytą głupcem, co myśli że jest mądry, możliwe że z czasem sam uwierzył w swoją potęgę i ego #!$%@?ło.

Nie znam jego historii, bije z jego słów tyle że miał dobry start, dorobił się, a teraz daje rady typu po prostu badz bogaty xD

Jest strasznie krótkowzroczny, nie widzi tego ze perspektywistycznie jego "inwestowanie" w nieruchomości obróci się przeciwko niemu, bo to tacy jak on pompują banke i zabierają mieszkania młodym, zmuszając ich do wynajmu. To ze teraz kreuje się ze jest taki dobrotliwy i pani najmująca mowi ze jej się opłaca 1800zl placic w Łodzi, nie oznacza ze ta pani za 15lat nadal będzie wynajmowac w Polsce. Będziemy mieli coraz większy odpływ ludności w stronę zachodu, bo polska daje coraz gorsze możliwości rozwoju i założenia rodziny.
Płacąc komuś na wynajem wyrzucasz pieniądze w błoto, takie są fakty, ale jak masz nie wyrzucać pieniędzy w błoto skoro musisz gonić tego zajączka bo pan midel co się wstrzelił w luke podkupil wlasnie mieszkania 20 takim jak ty i ceny rosną, nie stać cie na kredyt, pan midel podnosi czynsz a podwyzki w twojej pracy nie nadążają za tym bys uzbierał na wkład. Jesteś zmuszony jako młody albo do emigracji, albo wiecznego wynajmowania.

Przyszłość kraju kreuje inwestowanie w przedsiębiorczość, a nie mowienie o słabej nauce ekonomii stawiając na piedestał inwestowanie w mieszkania jako cos dobrego, a granie na giełdzie jako spekulacje. To inwestowanie w coś co produkuje dobra generuje społecznie pozytywny rozwój ekonomiczny kraju, inwestowanie w mieszkania cofa nasz kraj w rozwoju, robiąc z bogatych bogatszych, a z biednych biedniejszych.

Coraz bardziej się utwierdzam że powinien być kataster od 3 mieszkania w zwyz aby ukrócić takie nieetyczne zagrania i przymusić takich jak midel do nauki ekonomii, aby swoje nadwyżki pakowali w coś innego niż granie na stratę społeczeństwa.

To tyle odemnie oguem przepraszam że tak powiedziałem.
#gielda #kubamidel #nieruchomosci #hejtpark
ButtHurtAlert - Słucham tego hejtparku z midlem i mam wrażenie że on jest eurydytą gł...
  • 40
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ButtHurtAlert: ps. Jak sam jestem mocno przeciwko emigracji, uważam że jednak to ostateczność bo musisz tam znaleźć swoją mała ojczyznę i budować od nowa wszelkie znajomości, asymilować się do nowej kultury, tak widze ze bede niebawem przymuszony. O ile nie jesteś w top ekspertow w polsce(it, prawo, medycyna) to jako zwykły pracownik nie będziesz mógł godnie zyc.
Myślę albo nad przebranżowieniem w it support, albo rzuceniem wszystko na jedną kartę i
nikogo nie obchodzi pracownik niewykwalifikowany
nie ty to sprowadzi się z innych krajów, problemem pisu było uwierzenie, że jesteśmy bliżej pierwszego niż trzeciego świata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Manymouse: Inwestycja w nieruchomości to zła decyzja długoterminowo, bo sam kopiesz dolki pod swoją inwestycje. O ile jest to podyktowane tym ze np kupujesz mieszkanie dla siebie, działeczkę na wypoczynek w Pcimiu górnym, mieszkanie w wojewódzkim dla dzieci/zabezpieczenie emerytury - wszystko okej, po to powinien byc próg podatkowy.
Jednakże stając się rentierem z 3+ mieszkań, który zyje tylko z najmu i podnosi czynsz - grasz na spadek swojej inwestycji bo blokujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NadmiarNiedoboru: Jak widać Niemcom mieszanie kulturowe bardzo poszło na rękę, teraz maja mnóstwo muzułmanów ciągnących socjal xD

Ty nie rozumiesz ze nawet specjalista średniego stopnia nie ma jak się w polsce rozwijać. My musimy budować sami sobie swój potencjał gospodarczy a nie zrobimy tego ściągając niewykwalifikowanych licząc że jakoś to będzie.
@ButtHurtAlert
A mi się opłaca wynajmowanie. Płacę 1200 za pokój z balkonem w 70m mieszkaniu z 2020 roku. Oprócz mnie wynajmują jeszcze dwie osoby.
Nie obchodzą mnie rachunki, usterki i czynsze. Mozna Powiedzieć, że place jakieś 400zl bo gdybym mial mieszkanie to bym musial to wszystko sam opłacać.

Co do Midla to masz racje. Wartość jego assetow rośnie tylko dlatego, że przez ostatnie trzy latka była pompa z powodu taniego kredytu.
Mowi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zaznaczam że czerwonka ma bana u mnie bo nic ciekawego do dyskusji nie dodaje a ino obraża.

@Manymouse: moim zdaniem nie będzie wiecznego popytu w kraju który się cofa w rozwoju zamiast rozwijać, gdzie i przedsiębiorcom i mieszkańcom się kładzie non stop kłody pod nogi.

@BurzaGrzybStrusJaja: wez pod uwagę ze jakos 600-800zl (odliczając czynsz i rachunki, zależy gdzie) wyrzucasz w błoto opłacając komuś innemu kredyt, a w zamian za to
@ButtHurtAlert
Gdybym mieszkanie mial na własność to musialbym placic pewnie z 600zl czynszu plus 100zl rachunkow. Dodaj do tego usterki, wymiany sprzetu, remonty.

Raty kredytu nie będę liczyć bo teoretycznie powinno Ci sie opłacać jak mieszkanie poniżej bedzie Twoje.

Więc płace kolesiowi jakieś 400zlotych. Nie ma problemu z zapraszaniem kogokolwiek. Rodziny na razie nie planuje. Nie mam kredytu, ktory gniecie mi jaja. Same plusy. Rentierzy to frajerzy, którzy nasluchali sie o betonowym
@ButtHurtAlert co to znaczy nie rozwija się? Nasze PKB rośnie. W krajach w których była jakaś nawet niewielka recesja, ceny nieruchomości dalej rosną. Gruntów na ziemi mamy ograniczona ilość. W Polsce mamy 38 mln ludzi, zawsze ktoś kupi. Jak nie my to zagraniczni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@card_man: wynajmowac długoterminowo na 20-30lay gdzie możesz kupić sobie pralke lodówkę czy klimę wiedząc że placisz 1/5 swojej pensji odstępnego i wiedząc że cie nie wyrzuca z miesiąca na miesiąc to jest chyba inny przypadek niz gdy masz miesięczny okres wypowiedzenia i mogą cie wyrzucic kiedy chca bo np musza sprzedać mieszkanie, w dodatku placisz 50% swojej pensji za mieszkanie którego nie wyremontujesz bo podpisałeś umowę na rok, to jest polski