Wpis z mikrobloga

Wydarzenia z ostatnich 7 dni skłoniły mnie do podsumowania wniosków i myśli, które zaczynałem stawiać 8 miesięcy temu jak wyrwałem się z łańcuchów byków i moonboyi, a niecałe 20h przed godziną sądu będzie na to idealnym czasem.

Zauważyłem że najczęściej powtarzane się scenariusze to:
1. Rynek wycenił już podwyżke Fedu
2. Doszliśmy do magicznych poziomów wsparcia(rynek krypto - BTC)
3. Po takim abstrakcyjnych wydarzeniach w poniedziałek czas na odbicie(spadki rzędu 4-5% na indeksach)

Wszyscy gadają o bessie, spadkach itd. Ale tak naprawdę nikt ich nie bierze na poważnie, bo jeśli topowe osoby medialne(zawód: influencer) na rynkach zaczynają kpić ze spadków i reakcji ludzi to jest dobry znak że krew się dopiero poleje.

Potrzebny jest pożar który spowoduje reset, 2 letni dodruk i strzał na rynkach był moim zdaniem książkowym przykładem hossy głupców, świetnym rezultatem tego jest wypłukanie myślenia o czymś takim jak gotówka czy złoto, ba nawet występuje hejt i wyśmiewanie jeśli ktoś zastanawia się nad tymi dwoma aktywami.

Mother of all crashes, o którym tak pisze Burry(i nie tylko on) może być właśnie tym pożarem, który oczyści rynki, myślenie, gospodarki i być może będzie początkiem jakichś większych zmian systemowych.
Może coś pokroju systemu z Bretton Woods?

Największą patologią jaka się ukazała w ciągu tych 2 lat był rynek krypto, w którym abstrakcja sięgnęła zenitu, a teraz widzimy jak ten kolos na glinianych nogach upada. 99% projektów nadaje się do śmieci, świetnym przykładem są obecne problemy z rzekomymi pewniakami:
Luna, Celsius, Binance, Tron, Curve(płynność) i być może MicroStrategy.

Ten rynek najbardziej potrzebuje pożaru i wycinki. Sytuacja wygląda praktycznie 1:1 jak z bańką dotcomowa(95-01) i również sądze że wniosą się silne projekty po całym przesiewie tymbardziej że szykują się duże plany inwestorów jak i rozwój technologii, dlatego też zakładam że spadki na samym btc mogą zanurkować do 5-6k, a nawet i niżej

Czy wydarzy się recesja?
Prawdopodobnie tak, a zgarniać okazje będą ludzie którzy szli z myślą ,,Money is the king". Czas skończyć z tanim pieniądzem(chodzi mi o waluty rezerwowe np. $).

A co wydarzy się u nas w domu? Stawiam na dużo większą inflacje, wzrosty cen wszystkiego wokół, konkretne stopy procentowe(9-10%) oraz myśle że gdy rynek nieruchomości się mocno osunie w cenach(spadki około 20%) wyjdziemy z patologii bankowej i trafią się dogodne warunki kredytowe tak jak w innych krajach np. 3% na cały okres kredytowanja.To może być okres w którym wszystko wokół będzie drogie, a takie rzeczy jak nieruchomości, ziemie będą w dogodnych cenach.

Pożar się zaczął, a sądze że to dopiero początek i zobaczymy być może jutro/pojutrze konkretną panike, której początek miał miejsce w poniedziałek.

Nie mam szklanej kuli więc moje analizy oraz obserwacje mogą okazać się błędne, ale na to też jestem przygotowany(chyba jedynie co by mnie zaskoczyło to wzrosty rzędu +30% na krypto i strzał po Ath na indeksach i krypto).

Pieniądze leżą na stole, rynek oraz historia zweryfikują kto w tym rozegraniu wyjdzie zwycięsko.
#gielda #ekonomia #kryptowaluty #nieruchomosci #finanse #geopolityka
zjadaczszyszek3000 - Wydarzenia z ostatnich 7 dni skłoniły mnie do podsumowania wnios...

źródło: comment_1655247920W9Z9EALGS0kL00xopt8QYf.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zjadaczszyszek3000 na krypto takie oczyszczenie z shitcoinow jest co jakieś 4 lata. Teraz już nikt nie pamięta takich wynalazków jak Peercoin, Namecoin, Filecoin, a kiedyś to były coiny z topki maretkcapu.

Tak naprawdę tylko BTC bez zająknięcia przechodzi przez wszystkie bessy. No i trzeba przyznać, że trochę gorzej, ale też się trzyma ETH i uwaga, cały czas od dawna jest z nami owiany złą sława Tether. Cała reszta shitow, nawet jak
  • Odpowiedz
@Tnagig_Satuk
To prawda, głównie ze względu na to że ten rynek jest 3-5x szybszy niż normalne indeksy, niemniej uważam że przy następnej hossie zobaczymy mniej g---o projektów i konkrety

@CzulyTomasz
No właśnie myśle że tym spadkiem poniżej 10k i crashem na rynkach zakończymy te utarte schematy o halvingu i 4 letnich cyklach, które do porzygania są
  • Odpowiedz
@zjadaczszyszek3000: BTC staje się prestiżowy ze względu na czas. Czas na rynku oraz czas poświęcony na jego wykopanie. Ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę z wartości czasu, więc ja obstawiam w bardzo długim terminie wzrosty.
Świadomość energii wykorzystanej na wykopanie to też wzrost wartości bo ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę z zużywanych zasobów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zjadaczszyszek3000: jakie problemy ma curve? Imo to aczej takie projekty defi, majace faktyczne zastosowanie i generujace zysk, poradza sobie dobrze w bear markecie. Te spadki oznaczaja duze zyski dla udzialowcow (duze obroty) :)
  • Odpowiedz
@emjot86: nie rozumiem, jak spadek wartości aktywa ma być zyskiem dla akcjonariusza/ udziałowca.

Skoro mam 1000 akcji X ich wartość spadła o 30% to jestem teraz posiadaczem równowartości 0,7 X.

Co nie podumalem?
  • Odpowiedz
@zjadaczszyszek3000: Napisałeś, że dwuletni dodruk stworzył problem i ten dodruk trwał sporo dłużej. Również się z Tobą zgadzam, że to głównie On odpowiada za problem.

Czy przez to, że był dodruk "Money is the king" jest błędne? Osobiście pozbywam się pieniędzy, staram się mieć jak najwyższe przepływy pieniężne żeby jak się pojawi okazja móc "coś" kupić.

Tak jak piszesz społeczeństwo i rynki nie wierzą w załamanie giełdy. O krypto nie
  • Odpowiedz
@WiktorekS
Ale to ty dzwonisz

Nikt cie o nic nie pytał, a ty znowu jakiś wykład robisz, już ci napisałem, jeśli wskaźnik p/e pokazuje że jest obecna sytuacja w normie to buy the dip i to rozgrywaj

Podoba się to jak ci sarkastycznie odpisuje i celowo baituje, a ty wylatujesz z retoryką że w sumie to c---a się znam i nie wiem o czym mówie, pultając się przy tym jak dziecko
  • Odpowiedz