Wpis z mikrobloga

Wydarzenia z ostatnich 7 dni skłoniły mnie do podsumowania wniosków i myśli, które zaczynałem stawiać 8 miesięcy temu jak wyrwałem się z łańcuchów byków i moonboyi, a niecałe 20h przed godziną sądu będzie na to idealnym czasem.

Zauważyłem że najczęściej powtarzane się scenariusze to:
1. Rynek wycenił już podwyżke Fedu
2. Doszliśmy do magicznych poziomów wsparcia(rynek krypto - BTC)
3. Po takim abstrakcyjnych wydarzeniach w poniedziałek czas na odbicie(spadki rzędu 4-5% na indeksach)

Wszyscy gadają o bessie, spadkach itd. Ale tak naprawdę nikt ich nie bierze na poważnie, bo jeśli topowe osoby medialne(zawód: influencer) na rynkach zaczynają kpić ze spadków i reakcji ludzi to jest dobry znak że krew się dopiero poleje.

Potrzebny jest pożar który spowoduje reset, 2 letni dodruk i strzał na rynkach był moim zdaniem książkowym przykładem hossy głupców, świetnym rezultatem tego jest wypłukanie myślenia o czymś takim jak gotówka czy złoto, ba nawet występuje hejt i wyśmiewanie jeśli ktoś zastanawia się nad tymi dwoma aktywami.

Mother of all crashes, o którym tak pisze Burry(i nie tylko on) może być właśnie tym pożarem, który oczyści rynki, myślenie, gospodarki i być może będzie początkiem jakichś większych zmian systemowych.
Może coś pokroju systemu z Bretton Woods?

Największą patologią jaka się ukazała w ciągu tych 2 lat był rynek krypto, w którym abstrakcja sięgnęła zenitu, a teraz widzimy jak ten kolos na glinianych nogach upada. 99% projektów nadaje się do śmieci, świetnym przykładem są obecne problemy z rzekomymi pewniakami:
Luna, Celsius, Binance, Tron, Curve(płynność) i być może MicroStrategy.

Ten rynek najbardziej potrzebuje pożaru i wycinki. Sytuacja wygląda praktycznie 1:1 jak z bańką dotcomowa(95-01) i również sądze że wniosą się silne projekty po całym przesiewie tymbardziej że szykują się duże plany inwestorów jak i rozwój technologii, dlatego też zakładam że spadki na samym btc mogą zanurkować do 5-6k, a nawet i niżej

Czy wydarzy się recesja?
Prawdopodobnie tak, a zgarniać okazje będą ludzie którzy szli z myślą ,,Money is the king". Czas skończyć z tanim pieniądzem(chodzi mi o waluty rezerwowe np. $).

A co wydarzy się u nas w domu? Stawiam na dużo większą inflacje, wzrosty cen wszystkiego wokół, konkretne stopy procentowe(9-10%) oraz myśle że gdy rynek nieruchomości się mocno osunie w cenach(spadki około 20%) wyjdziemy z patologii bankowej i trafią się dogodne warunki kredytowe tak jak w innych krajach np. 3% na cały okres kredytowanja.To może być okres w którym wszystko wokół będzie drogie, a takie rzeczy jak nieruchomości, ziemie będą w dogodnych cenach.

Pożar się zaczął, a sądze że to dopiero początek i zobaczymy być może jutro/pojutrze konkretną panike, której początek miał miejsce w poniedziałek.

Nie mam szklanej kuli więc moje analizy oraz obserwacje mogą okazać się błędne, ale na to też jestem przygotowany(chyba jedynie co by mnie zaskoczyło to wzrosty rzędu +30% na krypto i strzał po Ath na indeksach i krypto).

Pieniądze leżą na stole, rynek oraz historia zweryfikują kto w tym rozegraniu wyjdzie zwycięsko.
#gielda #ekonomia #kryptowaluty #nieruchomosci #finanse #geopolityka
zjadaczszyszek3000 - Wydarzenia z ostatnich 7 dni skłoniły mnie do podsumowania wnios...

źródło: comment_1655247920W9Z9EALGS0kL00xopt8QYf.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zjadaczszyszek3000: przeciez kupuje dip i kupie kazdy nastepny. I na kazdej pozycji bede zarobiony jak wrocimy do ath i wyzej. Na tym polega inwestowanke.

Wejdz sobie na wykop i reddita i przewin na marzec 2020. Zobacz ile peroniarzy tam zostalo, no bo przeciez musi spasc nizej! Pro tip: nikt nie wie czy spadnie nizej, czy odbije, dlatego profilaktycznie kupuje sie dolek. Jak bedzie nastepny to fajnie, kupie jeszcze taniej. To
  • Odpowiedz
Sytuacja wygląda praktycznie 1:1 jak z bańką dotcomowa(95-01


@zjadaczszyszek3000: Nie, nie ma nic wspólnego z sytuacją na crypto i dotcomem.

Dotcom: wzrosty dlatego, że spółka coś tam bąknęła o wejściu w internety (często że postawi stronkę html i jakiś gównoserwis w rodzaju "sprawdź czy opłaciłeś w tymkwartale rachunek z gaz!" albo zapowiedź uruchomienia jakiegoś neizwykle intratnego biznesu w rodzaju forum dla wędkarzy).

Crypto: dosyć typowe dla tego rynku wystrzelenie w
  • Odpowiedz
@WiktorekS
Nie, profilaktycznie nie kupuje się dołka to jest jakieś p---------e, które zostało przepuszczone przez głuchy telefon

Nie tłumacz mi co się działo w 2020, a jeśli porównujesz to z tamtym okresem to tylko jestem przekonany bardziej w swoich racjach.

To jest skomplikowane, a jeśli uważasz innaczej to nie rozumiesz jak działa psychologia
  • Odpowiedz
Nie, profilaktycznie nie kupuje się dołka to jest jakieś p---------e, które zostało przepuszczone przez głuchy telefon


@zjadaczszyszek3000: Kupuje się górkę. Albo spółki obiecujące gruszki na wierzbie i drugiego Windowsa/drugie Google/drugą Teslę/drugiego Facebooka.
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz
Na początku drogi z crypto myślałem że Willy Woo to jakiś ogarnięty specjalista, a niczym się nie różni od takiego PlanB(chyba PlanB nie ma płatnego tygodnika z danymi które mówia że btc to the moon i to jakieś ekonomiczne objawienie)

Dużo powiedział mądrego i tego mu odmówić nie można, ale ogół wygląda jak wygląda
  • Odpowiedz
@Filipterka25

Kilka przykładów na szybko:
Projekty krzaki-robione na jednym scrypcie, nagiananie na innowacyjne rewolucyjne technologie, podkręcanie pod inwestycje dużych firm i uciekającego pociągu, brak biznesplanu w większości projektów, fałszywi guru którzy roztrwaniają pieniądze inwestorów obiecując kolosalne zyski, tworzenie i nagłaśnianie rzekomych problemów pokroju Y2K.

Jak możesz porównywać panike covidową do tego co się działo w ciągu ostatnich 2 lat na crypto, to nonsens bo to 2 różne
  • Odpowiedz
@Filipterka25: najlepsze jest te jego rynek zweryfikuje. Oczywiscie ze zweryfikuje, tylko on juz bedzie mial szare konto i bedzie postowal pod nowym zielonym, szukajac kolejnych spiskow.

Szkoda tylko ze tyle przyglupow plusuje takiego przyglupa. Pozniej sie ludzie dziwia ze obiegowa opinia wsrod Polakow na temat gieldy, to ze tam sie tylko traci...
  • Odpowiedz
Jak możesz porównywać panike covidową do tego co się działo w ciągu ostatnich 2 lat na crypto, to nonsens bo to 2 różne ,,wydarzenia".


@zjadaczszyszek3000: Ale na krypto to jest normalna kolej rzeczy. Ten rynek po prostu ma tak zajebiście wysoką zmienność! Tu nie ma spisku, tu nic niezwykłego się nie dzieje.

Zaś krach covidowy to w dużej mierze była całkowicie niezasadna panika. Informacja o pierwszy zakażeniu w Polsce wywołała
  • Odpowiedz
@WiktorekS

Szczekaj szczekaj, jak sprawdzą się moje predykcje to będziesz szczekał że fuksem zamiast zachowywać się jak facet, jak nie sprawdzą to ja ci przyznam racje bo nie mam z tym problemu, na ten moment p--------z jak moonboye pokroju cryptobirba czy tradera21

Nie bierz innych swoją miarą i kompleksami małego siurka, rzuciłem ci rękawice o pokazanie statementu za kilka miesięcy, mam nadzieje że nie rzucisz kwotami poniżej 500k bo jak to
  • Odpowiedz
@zjadaczszyszek3000: ty nie rozumiesz przyglupie ze od 2008 roku jest ta sama spiewka szurow? Ze koniec swiata sie zbliza bo tylko odsuneli termin superkryzysu w czasie?

Nie czaisz ze jestes jak ten kaznodzieja stojacy w kacie z biblia i wrzeszcacy ze mial wizje i ze czeka nas kara boska i nawroccie sie jak najszybciej bo czekaja was ognie piekielne? I zobaczymy kto bedzie sie smial na sadzie boskim?

A nie daj Boze zeby wybuchla jakas wojna czy epidemia w tym czasie to kaznodzieja wrecz spuszcza sie dookola: "a nie mowilem? To czesc boskiego
  • Odpowiedz
@WiktorekS
Od roku 2008 jest ta sama śpiewka? A ja uważam że od 1720r. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Macie świetny przykład gościa z kompleksami, który uważa że pozjadał wszystkie rozumie i się rzuca marnując tylko czas i energie

Tak jak mówiłem brzmisz tak samo jak jakiś cryptobird, planb czy inny trader. A takich ludzi jak ty szczekających jest jeszcze pełno co
  • Odpowiedz
@zjadaczszyszek3000: bo ty nawet nie wiesz co to jest wycena spolek. Pomiedzy 14 lutego a 14 kwietniem 2020 nic sie nie zmienilo w spolkach. Dalej zarabialy tyle samo, zatrudnialy tyle samo ludzi i dalej generowaly takie same zyski. Pomimo tego ich wycena zmienila sie o srednio 40%. I co z tego? To tylko wycena. Apple nie zwolnilo 40% pracownikow bo ich wycena spadla o 40%, bo wycena to tylko wycena.
  • Odpowiedz