Wpis z mikrobloga

@cwlmod: Peugeot to nie samochód sportowy, raczej sedan z zapasem mocy do połykania tras. Do tego jest lepiej wykończony niż bmw 3. Ale fakt w cenie ponad 300k to przesada. Szkoda ze wersję z mocniejszymi benzynami są już niedostępne
  • Odpowiedz
@kutafonixor: Nie jest wcale lepiej wykończony od bmw. Racja, że nie jest to samochód sportowy, więc dlaczego ktoś miałby go w tej cenie kupować jeśli bmw jest zarówno połykaczem kilometrów jak i samochodem lekko sportowym, jest niewiele droższy?
  • Odpowiedz
@Argonzz: chodziło mi o wyposażenie dodatkowe. Z kolorami trochę lipa, podstawowe wersję mają ich trochę więcej.

@cwlmod: porównaj kokpity, kwestia gustu ale Peugeota jest świetny a bmw to nic specjalnego. Bryła samochodu też na plus dla puga. Za 320k żadnego z nich bym nie kupił ale znajdą sie klienci na oba modele.
  • Odpowiedz
aj kokpity, kwestia gustu ale Peugeota jest świetny a bmw to nic specjalnego. Bryła samochodu też na plus dla puga. Za 320k żadnego


@kutafonixor: BMW jest bardzo dobry, a peugeota jest ładny ale bardzo plastikowy. Animacje i zegary w pugu są dużo dużo gorsze. Bryła bmw jest idealna. To jest obecnie najładniejszy i perfekcyjnie wyglądający sedan. 508 wygląda ciekawie, ale nie jest uniwersalnie ładnym autem.

Ja bym kupił taką serię
  • Odpowiedz
@cwlmod ale dziulia ma sporo lepszą skrzynię biegów która nadrabia braki mocy. 2.0.280km przyspiesza tak samo jak ten pug i zf8hp daje więcej frajdy.

Automat w tym pugu to jakiś nieśmieszny żart rodem z 2010 roku.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Nie jeździłem gulią, ale tyle złego o tym pugu słyszałem, że absolutnie by mnie to nie zdziwiło xD
Pertyn chyba mówił, że ten pug jedzie jakby miał z 250 koni a nie 360 xD
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Gulia nie ma takiej mocy.

Ale ma takie osiągi. Zresztą 3 lata temu kupiłem Q znacznie taniej niż ten 508. Masakra z tymi cenami

Zresztą nawet we Francji raz tylko takiego widziałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cwlmod:

że prowadzący się jak g---o samochód będzie nieznacznie tańszy od wypasionej beemki


Z tym akurat się nie zgodzę, wypadał bardzo dobrze w teście łosia, lepiej niż BMW 3 czy mercedes C.

Co do reszty to 100% prawda, skrzynia ponoć słaba i ta cena xD powinno być przynajmniej z 40k mniej choćby z samego faktu że to nie marka premium.
qracao - @cwlmod: 
że prowadzący się jak g---o samochód będzie nieznacznie tańszy od ...
  • Odpowiedz
@qracao: BMW 3 mają nadsterowną charakterystykę i test łosia jest mniej miarodajny. Seria 5 radzi sobie lepiej np mimo że jest większa i cięższa
  • Odpowiedz
Bryła bmw jest idealna. To jest obecnie najładniejszy i perfekcyjnie wyglądający sedan. 508 wygląda ciekawie, ale nie jest uniwersalnie ładnym autem.


@cwlmod: bryła bmw jest już tak oklepana że trudno rozpoznać która to wersja. Peugeot wyróżnia się na tym tle. Nie bez powodu w 2018 został wybrany przez internautów na najładniejsze auto 2018 roku. Nie znam też nikogo komu by się wnętrze nie podobało, dobrze wykończone, wszystko obszyte. Przy Peugeot
  • Odpowiedz
@cwlmod oglądałem premierowe testy i tam siedzi EAT8 który bardzo wolno (w poranku do DSG czy ZF) zmienia biegi i ma blokadę momentu więc wyje zamiast przyspieszać


Automat w tym pugu to jakiś nieśmieszny żart rodem z 2010 roku.


@open_or_die: a wyjaśnisz co to jest blokada momentu? Skrzynia nie jest zła, montowana w wielu modelach. W pse podobno się nie sprawdza ale w zwykłej 508 sprawdza się znakomicie, do
  • Odpowiedz
@kutafonixor: Jest zła. Jeździłem wersja z dieslem 180 koni i ona jest bardzo bardzo powolna. Tzn nie w przypadku zmiany biegu (wtedy jest powiedzmy OK), ale przy depnięciu gazu i redukcji biegów. ZF8HP w bmw działają znacząco lepiej a dct w moim i30N jest nieporównywalnie lepsza.
  • Odpowiedz
@cwlmod: te nowe peugeoty w dieslu są z-----e, w benzynie nie ma laga. Przy depnieciu zrzuca nawet kilka biegów w ułamki sekund, był poprawiony soft w skrzyni. W benzynie problem nie występuje, albo nie jest tak odczuwalny. Widziałem kilka testów i nikt w benzynie nie skarżył się zbytnio na skrzynie
  • Odpowiedz