Wpis z mikrobloga

Z nudów szedłem sobie na FB na ten strajk kredytobiorców.

Niezłe szambo.
Ludzie to idioci ale mimo to... współczuje im.
Dali się zagonić na strzyżenie jak nic.

Niespodziewałem się skali tego, choć z faktów wynika, że prędzej czy później raty uderzą w sufit zarobków sporej ilości osób. Chyba się to stało wcześniej.

Pomimo, że im współczuję, na serio, to mam nadzieję, że tej bańki nie uda się kolejny raz załatać. Ktoś nieroztropny niestety musi pocierpieć.
By roztropny nie tracił 15% na inflacji.

#nieruchomosci
markier - Z nudów szedłem sobie na FB na ten strajk kredytobiorców.

Niezłe szambo....

źródło: comment_1655070554dDSwRTmQF2iYoktVvjqeg5.jpg

Pobierz
  • 11
@markier ano do ludzi powoli dociera jak PiS budował dobrobyt na kredyt, który pora zacząć spłacać. Sporo ludzi tego nie rozumie, że to kreacja pustego pieniądza z której sami korzystali garściami ich teraz zubaża.

Najgorsze, że wielu uwierzyło że faktycznie są dzięki temu bogaci, pobudowali domy, wakacje zagraniczne, iphony i drogie ciuchy - wszystko na kredyty. Tak naprawdę Polska gospodarka niewiele się zmieniła od 2015 roku, a wtedy była taka umiarkowana bieda
@markier: ale też smutku, jak nędzna jest edukacja w Polsce. To nie jest problem tego, że jakiejś Aśki czy Mirka nie uczono w podbazie co to jest ten kredyt zmiennoprocentowy. Ich nie nauczono czegoś dużo ważniejszego. W sumie dwóch rzeczy:

- że #!$%@? nie jest najmądrzejszy na świecie i stykając się z czymś po raz pierwszy najpewniej wie o tym całe gówno, więc trzeba się dopytać, doczytać, dokształcić, poradzić kogoś faktycznie
@Filipterka25: Wcale mi ich nie zal.
Znam takich Polaków przekonanych o tym ze sa we wszystkim nieomylni. Czlowiek probowal sugerowac, radzic, nawet najblizszej rodzinie zeby jednak przemyśleć zakup jesli sytuacja finansowa nie jest zbyt bezpieczna - nie słuchali bo "pani ktora pomagala wziac kredyt powiedziala zeby sie nie bac, ze to tylko chwilowe, widać ze zna sie na rzeczy, przeciez nie chcialaby mnie oszukac". Serio, brak sil na takich ludzi. A