Wpis z mikrobloga

@Rolnikt: I niech mi ktoś powie, że granie do końca to jakaś zbrodnia, za którą powinno się banować, jak twierdzi wielu zawodników 1000-1200 na tym tagu. No bo przecież po 26. ..Qc7 mógł się przeciwnik poddać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r4do5: no mógł i jeszcze na koniec typ podziękował za grę i chciał rewanżu ale musiałem do pracy iść więc dodaliśmy się do znajomych i powiedziałem że kiedyś dam mu się odegrać także pozytywny przeciwnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rolnikt: Też czasami takich spotykam. Ale ostatnio natrafiłem na pana z Indii, który najpierw mnie poganiał, że za wolno gram, później twierdził, że jestem noobem, a na koniec przegrał ;p
@Rolnikt: Nie rozumiem takiej postawy. W momencie gdy zaczynam grę akceptuję, że przeciwnik może zużyć cały czas jaki ma. Oczywiście jeśli ktoś ma 1 możliwy ruch w przegranej pozycji i szuka go 5 minut to nabieram lekkich podejrzeń, że może robić to złośliwie, jednak przestałem się tym nawet denerwować, mogę w tym czasie zrobić sobie jakieś zadanko albo cofnąć się na początek partii, którą zaraz wygram i powoli zacząć ją już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5: no jak grasz rapida i masz mata w 1 a gość przez 5 min nie rusza to ja zgłaszam za przeciąganie partii.

Słuchaj z jednej strony poddają się szybko bo jak masz solidna pozycję i figurę do przodu bądź całą pozycja jest po prostu wygrana to się nie dziwię bo skończy szybciej i zacznie grać druga a tak będzie musiał reanimować trupa. Osobiście poddaje partię gdzie straciłem 2 figury i
@Rolnikt: Mówię o sytuacji gdzie ktoś podstawił lekką figurę na wczesnym etapie partii. Ja niemal zawsze gram do końca, nie mam zaufania do zawodników ~1000, że potrafią np. zamatować królem i wieżą/hetmanem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5: a nie no to tak. Jeśli na początku tracisz figurę to jest duże prawdopodobieństwo że rywal poczuje zwycięstwo i możesz ta figurę łatwo odbić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzychummm: dzięki. Szczerze to ja tylko analizuje każda partię i sprawdzam co podpowiada komputer więc myślę że śmiało można na tym ciągnąć nawet i do mego poziomu. Pomijam bullety bo tam gra się na czuja