Wpis z mikrobloga

@SiergiejLapczydow: @Speleo84: jeśli się nie mylę, to można oszukać trochę algorytm poprzez oddawanie płytek krwi, co można teoretycznie robić częściej, a liczone jest jako pełna donacja. A robić to można teoretycznie częściej, bo niby co 4 tygodnie, a w praktyce zwykle się na ich wezwanie chyba czeka. W sumie ja nie korzystałem z tej opcji, bo nie podobały im się moje płytki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Speleo84 tez mam juz od dluzszego czasu, ale obawiam sie z to nie do konca zycia tylko do zmiany regulaminu lokalnego ZTM ;) Zawsze moga podniesc limit. Ja obecnie na 32 litrach jestem, nie zatrzymuje sie ,moze do 100 dojade za swojego zywota
w sensie, jeśli dane miasto dopuszcza darmową jazdę od np. 18l, to wystarczy mieć przy sobie tylko legitkę i można darmo jeździć, bez wyrabiania biletu, z tego co rozumiem?


@abrakadabra1859: bywa różnie, czasami wystarczy legitymacja ZHDK 1 i dowód osobisty, czasami trzeba mieć specjalny bilet albo kartę miejską

@Salido w #krakow trzeba wyrobić Krakowską Kartę Miejską. Dostałem na maksymalną długość, czyli do 21.12.2039. po tej dacie wyrabiają ponownie.


@Speleo84: według
@Speleo84: Chyba zacznę oddawać krew właśnie dla tych zniżek
Możliwość uratowania człowieka jest co najwyżej miłym dodatkiem, ale to właśnie ta "zapłata" za coś co mój organizm sam wyprodukował jest najlepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile średnio trwa dojście do takiego poziomu, żeby dostać legitymację? 5 lat? 10?
Ile średnio trwa dojście do takiego poziomu, żeby dostać legitymację? 5 lat? 10?


@niochland: oddając regularnie krew odznaka 3 stopnia (6l) to ponad 2 lata, a odznaka 1 stopnia (16l) to prawie 7 lat
można szybciej oddając płytki i osocze - patrz mój komentarz wyżej