Wpis z mikrobloga

Mały poradnik dla kobiet: jak się czują młodzi chłopcy, zmuszeni do realizowania swojej tradycyjnej roli płciowej wbrew ich woli?

Wyobraźmy sobie, że w marcu każdego roku odbywa kwalifikacja rozpłodowa dla kobiet - kobiety kończące w danym roku 19 lat otrzymują wezwania na komisję lekarską, oceniająca ich zdolność do rozpłodu. O 8 rano na komisji stawia się kilkadziesiąt kobiet, lekarz każe im się rozebrać do majtek i stanika po czym ocenia ich ewentualną przydatność do posiadania lub nieposiadania potomstwa. Oczekuje przy tym pełnej dokumentacji medycznej i zagląda we wszystkie zakamarki ciała. Badanie jest obowiązkowe i uregulowane ustawowo. Przygląda się temu rozanielony pielęgniarz i zarumieniony rówieśnik, stażysta z Urzędu Miasta. Wydają zaświadczenia o kategorii: A - najbardziej wartościowa do rozpłodu, E - najmniej. Kobiety z kategorią A otrzymują wezwanie do zajścia w ciążę w ciągu 30 dni, z określniem daty i miejsca zapłodnienia, z kategorią B - odroczenie ciąży, te z kategorią D są zwolnione z obowiązku ciąży w czasie wojny, z E wykluczone i stają się pośmiewiskiem koleżanek, które chętnie przyjmują na siebie ten obowiązek. Jest uważana za tą mniej kobiecą i mniej przydatną. Mniej wartościową.

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #wojna
motilal - Mały poradnik dla kobiet: jak się czują młodzi chłopcy, zmuszeni do realizo...

źródło: comment_1654728117OHujZjbkbVYvbaUgsZmCVg.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@motilal: Oryginalne. To się nadaje na opowiadanie SF, taka socjofantastyka z antyutopią. Może tylko te kategorie lepiej zmień z A-E na Alfa-Gamma itd. w nawiązaniu do Nowego Wspaniałego Świata, Aldousa Huxleya.
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@motilal: Ja to na jakiejś innej komisji chyba byłem. Wysokość, waga, wywiad lekarski, kategoria, dzięki - następny. Nawet koszulki nie ściągałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Squatlifter: no była już taka antyutopia - Opowieści Podręcznej. Właśnie taki męski świat, gdzie kobiety były sprowadzone do roli kochanek i inkubatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Ani to śmieszne, ani tym bardziej oryginalne.

@motilal:
  • Odpowiedz
@motilal: Za moich czasów to większość nie cieszyła, że dostała E a każdy mu zazdrościł. Kumpel co miał A jakoś tak świrował, że po 3 miesiącach dali mu E i #!$%@?. Dobry z niego był herbatnik( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Z całym szacunkiem, ale takie wpisy, to są takie bzdury jak na grupkach feministek, tylko z drugiej strony.


@ranking: teraz to są bzdury, ale jeśli zamienić to na komisję wojskową, to jest niestety patologiczny fakt.
  • Odpowiedz
@ranking: a która część jest bzdurą? Te 10-15 lat temu dokładnie tak było, poza tym że przez część trwania komisji trzeba było latać z gołym siurem a nie w bieliźnie. A no i tym, że człowiek się przejmował że go wezwą do tego wojska a tam fala a na koniec spłonięcie w bwpie w wieku 20 lat...
  • Odpowiedz
@ranking: a która część jest bzdurą? Te 10-15 lat temu dokładnie tak było, poza tym że przez część trwania komisji trzeba było latać z gołym siurem a nie w bieliźnie. A no i tym, że człowiek się przejmował że go wezwą do tego wojska a tam fala a na koniec spłonięcie w bwpie w wieku 20 lat...


@andrej2: No właśnie, 10-15 lat temu a nie teraz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@motilal: ale ciebie tam nikt nie badał pod kątem rozpłodowym XD
Jedyne, co można przyznać, to to, że mogliby trochę lepiej logistycznie to rozwiązywac, bo łazić parami w gaciach po salce to tak trochę bez sensu.
I nie wiem, jak ktoś może stać się pośmiewiskiem dopiero po komisji wojskowej, skoro jego ewentualne problemy zdrowotne rzutujące na wynik komisji raczej każdy rówieśnik widział na długo przed komisją.
Ja np. nie wspomniałem tam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@motilal: nie zapomnij o pielęgniarzu który maca cycki za kurtyną żeby upewnić się, że są oba.

@ZohanTSW: a tobie ktoś coś macał na komisji? XD bo to już tylko powtarzany mit
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: próbujesz ośmieszyć temat mówiąc o komisji wojskowej jakby to była jakaś prehistoria, a przechodziło przez to około połowa ludności polski mająca teraz 30 lat i więcej.
  • Odpowiedz
@motilal: hmm... Nie wiem jak teraz ale jak miałem komisję wojskową te 13 lat temu to wyglądało to mniej więcej tak:
- Jakieś choroby, zaświadczenia?
- nie
- dobrze się czujemy dzisiaj?
- tak
- to kategoria A, do widzenia, proszę zawołać następnego.
  • Odpowiedz