Wpis z mikrobloga

@michallo3 Nie wiem jak jest skonstruowany kredyt OPa, ale domyślam się że są to stałe raty spłaty. Technicznie wygląda to tak, że wyliczany jest strumień spłat i dzielony na odpowiednie raty. Tutaj zawsze spłacana kwota jest taka sama. Dlatego jak jest mało kapitału do spłaty, a przez to rata kapitałowa jest mniejsza, ta stała kwota jest uzupełniana odsetkami. Tak jest skonstruowany kredyt. OP jak ktoś wcześniej dobrze powiedział powinien wystąpić o skrócenie
@bacaa90: trzeba było skrócić czas kredytu a nie zmniejszyć wysokość raty. Wtedy by całkowity koszt kredytu spadł. A tak masz niższą ratę i malutki udział kapitału
@bacaa90: ale takie nadpłacanie co miesiąc niewiele zmieni. Największa różnica by była gdyby zrobić skrócenie okresu przy tej głównej nadpłacie. Potem też każda podwyżka stóp w mniejszym stopniu podnosi samą ratę niż w sytuacji gdy mamy dłuższy okres do końca kredytu. Tym bardziej, ze sam piszesz o spłaceniu auta .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bacaa90: ale takie nadpłacanie co miesiąc niewiele zmieni. Największa różnica by była gdyby zrobić skrócenie okresu przy tej głównej nadpłacie. Potem też każda podwyżka stóp w mniejszym stopniu podnosi samą ratę niż w sytuacji gdy mamy dłuższy okres do końca kredytu. Tym bardziej, ze sam piszesz o spłaceniu auta .

@rydzo: co Ci da skrócenie okresu poza zwiększeniem miesięcznej raty a dokładnie jej części kapitałowej? I bez skracania okresu kredytowania
@korpoRator: masz niższe koszty całkowite kredytu. Szybciej nadpłacasz kapitał i odsetki po prostu są mniejsze. Jak sobie ratę zmniejszasz to masz właśnie taki mały udział kapitał przy obecnych stopach. Ja nadpłaciłem ponad połowę kredytu i obecnie mam 8.5 roku do końca zamiast 29.5 roku. Przy marży i stopie razem na jakieś 7 procent mam udział kapitału niemal 60proc w racie kredytu.
Gdybym obniżył ratę to bym pewnie miał max kilkanaście procent
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bacaa90: okok tak podpytuje bo kilka razy słyszałem takie sytuacje ale to wynikało wlasnie z czasu w którym nadpłata była zrobiona, tyle dobrze że kolejna "równa" różnice (słowo zbyt wielkie ale nie znam mniejszego).
Aneks o skrócenie okresu kredytowania koniecznie... Dzisiaj byłem coś takiego podpisac.. Z 30 lat zeszło do 21.. Za parę miesięcy znowu mam nadzieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bacaa90: skróć okres kredytowania po nadplacie i będziesz spłacał więcej kapitału. Bankowi nie zależy żebyś go splacil tylko zebyś go splacal. Czas do splaty Ci sie nie zmienil tylko kwota wiec rata Ci spadła, ale mniej kapitalu placisz