Wpis z mikrobloga

nie zdefiniował co to znaczy że on działa


@ruphert: słowo "działać" jest zdefiniowane w słowniku języka polskiego. Nie ma potrzeby definiować znaczenia każdego słowa w ustawach dotyczących prawa o ruchu drogowym.
a mógłbyś zacytować istotne fragmenty zamiast spamować numerkami?


@ruphert: Prosiłeś, żeby wskazać miejsce w dokumencie to je wskazałem. Właśnie za pomocą jednostek redakcyjnych określa się konkretne miejsce w ustawie czy innych dokumentach prawniczych, jeżeli to dla Ciebie jest spam numerków to radzę się dokształcić.

Ja nie będę za Ciebie szukał informacji oraz wiedzy jak działa świat i jak działają urządzenia kontrolno-pomiarowe. Wiedza dotycząca fizyki i matematyki jest na poziomie szkoły średniej,
@ruphert: jak napisałem wcześniej: to rolą sędziego będzie ocena, czy suszarka leżąca na masce radiowozu jest "działająca", czy też dopiero użycie jej do pomiaru prędkości wyczerpuje znamiona słowa "działać"
czy aplikacja w której zobaczysz w którym obszarze jest zagrożenie/kontrola drogowa jest w stanie informować o działaniu sprzętu kontrolo-pomiarowego


@bsuuuh: można prowadzić kontrolę drogową (prędkości) bez działającego sprzętu kontrolno-pomiarowego?
można prowadzić kontrolę drogową (prędkości) bez działającego sprzętu kontrolno-pomiarowego?


@ruphert: Kontrola drogowa to nie kontrola prędkości więc jak najbardziej można.
@bsuuuh: ( ͡° ͜ʖ ͡°) to po co policja kupuje sprzęt pomiarowy, przecież może kontrolować prędkość bez niego, ewentualnie przy użyciu sprzętu który nie działa
to po co policja kupuje sprzęt pomiarowy

@ruphert: Proszę zadać to pytanie właściwej Komendzie Policji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

przecież może kontrolować prędkość bez niego


I jeżeli stwierdzi jego brak w toku kontroli to kara finansowa i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. (art. 135 ust.1 pkt. 2a. upord)