Wpis z mikrobloga

o dlaczego nazywa się antyradar?

@ruphert: Jeśli margarynę nazwiesz masłem to nie stanie się automatycznie masłem.

odcinkowy pomiar prędkości działa tylko raz na dobę?

Znowu próbujesz z błędną analogią? Odcinkowy pomiar prędkości nie mierzy Ci wszystkich pojazdów łącznie, masz jednorazowy, zindywidualizowany pomiar konkretnego pojazdu na danym odcinku.

BTW. Kontrola prędkości polega nie tylko na zastosowaniu urządzenia pomiarowego, bo jeszcze policjant stwierdza przekroczenie prędkości organoleptycznie, natomiast na podstawie urządzenia kontrolno-pomiarowego można określić
@ruphert: nie. Działająca suszarka emituje wiązkę i wiązka ta jest wykrywana przez antyradar; na tej podstawie kierowca dostaje sygnał, że zostało wykryte działające urządzenie kontrolno-pomiarowe. Antyradar nie pokaże suszarki leżącej na masce radiowozu (czyli niedziałającej). Yanosik zaś może zasygnalizować wyłącznie "pinezkę na mapie", działającej (lub nie) suszarki w ogóle nie wykryje.
@ruphert: art. 66 ust.4 pkt.4 upord, Art. 129 PoRD, decyzja nr 300 Komendanta Głównego Policji z dnia 25 września 2018 r. wsprnnkswzrd – część szczególna (Dz. Urz. KGP poz. 99), decyzją nr 94 Komendanta Głównego Policji z dnia 17 marca 2018 r. wsprnnkswzormp(Dz. Urz. KGP poz. 48), decyzją nr 845 Komendanta Głównego Policji z dnia 30 listopada 2007 r. wspkswzvw (Dz. Urz. KGP Nr 22, poz. 165).

Edit: dodałbym do tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Yanosik nie jest traktowany jako antyradar; jego zasada działania opiera się na informowaniu kierowców o zdarzeniach, które oznaczyli inni kierujący. To całkowicie pasywne urządzenie.

@gomjeden:
Antyradar działający w trybie nasłuchu też jest pasywnym urządzeniem. Ogólnie przepis pochodzi z czasów gdy jedyne dostępne urządzenia pomiarowe były typowymi radarami z wiązką radiową, którą dało się zakłócić. Obecne laserowe mierniki prędkości to wyższa para kaloszy bo wiązki raczej się nie zakłóci a jest na
@malinq: argumenty się skończyły i teraz będziesz się przezywał?


@ruphert: moje słowa nie mają znaczenia, bo Cię nie znam, ale strugasz z siebie debila więc po co mam Ci coś jeszcze udowadniać. ¯\_(ツ)_/¯
wystarczy że poinformuje, a to czy ta informacja jest wiarygodna jest drugorzędną informacją


@ruphert: jak można nie widzieć tego, że tą samą logiką jak skończę pracę o godzine wcześniej przed kolegą który wraca tą samą drogą i po powrocie do domu zadzwonie do niego/napiszę na messengerze, że tu i tu suszą to wtedy co jest winne za przekazywanie informacji? Aplikacja, urządzenie, użytkownik? Kogo byś chciał zbanować?