Wpis z mikrobloga

@xBARTEXx: a jak inaczej nazwać tą śmieszną panikę i manipulację ludzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież z perspektywy czasu cały 2020 i kawałek 2021 to było życie niczym w cyrku


@ThirtyDoorKey: Ale wtedy nie wiedzieliśmy z czym to się je. Dlatego nie powinno się oceniać historii z perspektywy bieżących czasów
@erixon: no bo na swiecie panowala plandemia. to ze byl wirus, to nie znaczy, ze rujnujemy gospodarke, bo 90 latki i rakowce umierajo. ani razu nie bylem chory przez czas plandemi. znam jedna osobe, ktora zmarla. miala ponad 80 lat i umarla dlatego, ze lekarze nie podlaczyli go pod respirator. a znajomi, ktorzy chorowali, to mowili, ze to taka grypa, ktora trwa tydzien dluzej i sie traci wech. poza tym jest
@xBARTEXx: a jak inaczej nazwać tą śmieszną panikę i manipulację ludzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież z perspektywy czasu cały 2020 i kawałek 2021 to było życie niczym w cyrku


@ThirtyDoorKey a tam gadasz, jak byłem na kwarantannie to po tygodniu się dowiedziałem, że policja dzwoniła do bratowej, albo do brata czy wszyscy są w domu. Jak do mnie zadzwonili dwa dni przed końcem kwarantanny to akurat
@xBARTEXx: a jak inaczej nazwać tą śmieszną panikę i manipulację ludzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież z perspektywy czasu cały 2020 i kawałek 2021 to było życie niczym w cyrku


@ThirtyDoorKey: Tak tak, bo gospodarka wszystkich krajów opiera się na Teslach, Applach, Samsungach i innych gigantach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xBARTEXx: a jak inaczej nazwać tą śmieszną panikę i manipulację ludzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież z perspektywy czasu cały 2020 i kawałek 2021 to było życie niczym w cyrku

@ThirtyDoorKey: no faktycznie, cyrk, bo się okazało, że się z tej okazji nie zmarło xd
@haha123: Mam wrażenie, że wykopki dzielą się tych, którzy dostają małpiego rozumu na widok szczepionki, jak i na tych, którzy są jebnięci w drugą stronę i są przekonani, że państwa zachowywały się zupełnie naturalnie #!$%@?ąc bezrefleksyjnie swoje gospodarki bo birus.

Czy jestem szurem stwierdzając, że światem rządzą korporacje? Nie - to jest powszechna opinia.
Czy jestem szurem twierdząc, że te korporacje, mając władzę nad światem, o niczym tak nie marzyły jak
@naciski: to jak inaczej te zdarzenia ocenić? Wtedy nie, teraz nie, no to kiedy..?


@olke: Ocenić możesz zawsze, ale miej świadomość że ta ocena jest obarczona błędem, który wynika z innych realiów w jakich teraz jesteś. Przykład: powstanie warszawskie i debata na temat jego zasadności
@WillyJamess: Tu raczej chodzi o to, że wirus został zaplanowany do eksterminacji i depopulacji ludności. W to wierzą szury. Plus, oczywiscie, szczepionki też są do masowej eliminacji + niszczenia ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wszystko to jeden wielki eksperyment i spisek, na którym skorzystają wielkie korporacje.

Szurom chodzi o medyczny aspekt „wypuszczenia” wirusa w świat, a nie o to, że polski rząd wymyślał kuriozalne utrudnienia dla
@ProResHq Uważam tylko, że ktoś te sytuację ustawił pod siebie i o ile wirus mógł nie być planowany, to scenariusz na wypadek pojawienia się takowego mógł czekać gdzieś w szufladzie na swój dzień.
zamykanie lasów? zakazy przemieszczania się? zakazy prowadzenia działalności gospodarczej? obowiązek noszenia maseczek którego władza nie przestrzegała?


@Sprus: to jest dosłownie odwrotność zaplanowanych działań XD
Już #!$%@? widzę jak kaczyński był zaangażowany w globalny spisek żeby celowo wypuścić wirusa z laboratorium, który obnaży ich niekompetencję
O Chryste Panie no nie wytrzymam.

a jakiego słowa powinno się używać dla pseudopandemii?


@dinor913: pandemia covid 19 to nie jest pseudopandemia. Wg wikipedii "pandemia - nazwa epidemii o szczególnie dużych rozmiarach, na dużym obszarze, obejmującej kraje, a nawet kontynenty"

a jak czytasz o kupowaniu wadliwych respiratorow od handlarza bronia z siedziba w szopie to co czujesz?


@emjot86: #!$%@? jak prawie każdy. Lol nie jestem pisowcem xD

Wystaczy jedno słowo,
@erixon:
dlatego pisałem o 2 tygodniach, może miesiącu a nie #!$%@? o zamknięciu na ponad rok gospodarki XD Doskonale wiedzieliśmy juz jesienią z czym mamy do czynienia i zamykanie kawiarni czy stadionów było czymś zupełnie niepotrzebnym. A ty #!$%@? ze roczny lockdown gospodarki był słuszny. Trzymajcie mnie. Chyba ze jego słusznośc w twojej opinii miała polegać na tym, że przyczyni sie on w duzej mierze to #!$%@? inflacji w okresie t+1,
Ehh. Januszowy sklep padł bo pandemia i wojna na Ukrainie i to wina Kaczyńskiego. No jak widzę takie rzeczy to mnie skręca. To pewnie jeden z tych co w pierwszym tygodniu lockdownu krzyczał, że go PiS zniszczy. Mam nadzieje, że Pan biznesmen od plakatu znajdzie sobie inne źródło utrzymania, może pójdzie do pracy do kogoś, kto wie jak prowadzić biznes :)
@erixon: @xBARTEXx: Moze i można cisnąć beke z "plandemia" ale działania rządu na zasadzie zamknięcia wszystkiego byly niedorzeczne przy tym poziomie nawet naszym ochriny zdrowia i ogolnej higieny , dostępności do leków.
O nie, zamykają witalny biznes Janusza który #!$%@?ł na podatkach, #!$%@?ł pracowników na wypłacie (99% wiejskich sklepików ma kasjera na 1/2 etatu i jakimś cudem jak jest kontrola to akurat kasjerka ma te nietypowe nadgodziny xD), i w dodatku jest debilem bo używa słowa "plandemia". No cóż, raczej mi go nie żal xD


@mwmichal

Świat się nie podniesie po upadku januszowego gówno-sklepu.


@throwaway2137:

no popatrz - przez to zamknięcie sklepu ludzie
@erixon:
Tez mnie to #!$%@?, ale zakladam, ze jak ktos przezzadl lajtowo covida, a sklep mu pada przez ograniczenia, to moze byc mega #!$%@?. Dlatego jak ktos na tym straxil, to nawet go rozumiem. Ale jak moj znajomy dostal 400 tys wsparcia za nic, a poerdoli o spisku, to rece opadają.
@Rzulty_Pan_huhuhu: lol, sklepy na wsi to upadają bo je Dino wypycha, gdzie masz normalnie odprowadzone składki, UoP i jako takie poszanowanie pracownika w porównaniu do Janusza. Do tego idąc na zakupy nie musisz sprawdzać daty ważności śmietanki bo jak jest stara to ją sklep wyrzuca a nie opycha klientom xD nie wierzę, że bronicie takiego gówno sklepy gdzie wystarczy pójść raz w życiu i zrozumieć jakie to jest dziadostwo i dlaczego