Wpis z mikrobloga

Znajomy dziadek z pracy, Polak, fanatyk zdrowego odzywiania i zielarstwa urządził sobie kurnik na ogródku w mieście na nowym osiedlu w domkach bliźniakach. Widziałem zdjęcia, Kórnik na 30 kur, 5 kogutów, 2 kozy, bale siana w rogu od rolnika na zapas.
Zamiast trawy to było klepisko ale całość wyglądała schludnie na ile to możliwe.

Sąsiedzi biorą od niego kompost na działki bo ma tego aż za dużo.

Co ciekawe sąsiedzi się przyzwyczaili do porannej pobudki pianiem kogutów
Doszło do tego nawet że jak musiał zabić koguty to kilku sąsiadów pytało się czy zwija interes. A oni polubili jego swojskość.
Już ma nowe koguty i wszystko jak dawniej.
Ogólnie mega pozytywny gość.

#uk
#takasytuacja
#oswiadczenie
#rolnictwo
#wygryw
#chwalesie
#logikarozowychpaskow
#logikaniebieskichpaskow
#hobby
#pasja
  • 16
@RumunElfik2137: To o niepotrzebnych do produkcji kogutach akurat wiedziałem ale teraz się niepokoję, bo na wsi w której mam działkę jest w takim razie jakaś filipińska III kolumna, wszędzie z kurami biegają koguty. Choć mogłem się wcześniej domyślić bo niektórzy mają objawy choroby filipińskiej.
@sobiera: nie mam pojęcia co to za wieś, mój ojciec ma coś koło 300 kur i handluje jajkami i broń boże żeby jakiś kogut się pojawił na podwórku, wyobraź sobie że sprzedałby takie jaja klientowi, bez koguta jest spokój z tym tematem. Stąd moje zdziwienie że gość trzyma koguty jeśli kury ma po to żeby były jaja. Może nie je jajek i kury trzyma na ubój, ale wtedy i tak o
@RumunElfik2137: Wygląda na to, że może niezreformowana wieś. Sporo ludzi też tam handluje. Ja raczej nie jadam jajek i ciężko to wytłumaczyć. Zastanawiam się, może to jakaś sprawa regionalna. To wieś na północnym mazowszu, może ludzie nie zwracają uwagi na te zarodki. Trochę mi to przypomina to, że tu raczej pieczarki się po prostu myje, a w okolicach Łodzi wiele razy spotkałem się z ich całościowym obieraniem.