Wpis z mikrobloga

Mam do Was dwa pytania.
Pierwsze zdjęcie, posiadam taką dmuchawę, używam do czyszczenia bruku z piasku i gałązek z tuj. Czy taka Makita na baterie byłby wystarczająca? https://www.amazon.pl/Makita-DUB186Z-18V-litowo-jonowa-dmuchawa/dp/B08FNMK2SP/ czy lepiej dołożyć do https://www.amazon.pl/Makita-Dmuchawa-Niebieski-Czarny-50-3/dp/B081H8MQ46/ ? Na liściach mi nie zależy heh.
Czy można kupić większą osłonę do tego staruszka? Ma chyba z 14 lat. Kupiłem elektryka karchera na 18v tam osłona konkretna i mam czyste dresy ale oczywiście nie taka moc.
#majsterkowanie #ogrodnictwo
źródło: comment_1654274703QCJmYlpFHhe7g0WPHqVJ9C.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Duzy_Kotlet: osłonę możesz sobie kupić jakąkolwiek uniwersalna żeby tylko na średnicę rury pasowała ale wtedy będziesz musiał ręcznie żyłkę przyciąć bo dłuższej to gówno nie pociągnie chyba xD
Jak widzę kolibra to aż mnie wzdryga
@Duzy_Kotlet: taką dmuchawę Makity jak ta pierwsza, ale z krótszą dyszą mieliśmy w pracy w 2 wersjach: akumulatorowej 18V oraz sieciowej 230V. Ta sieciowa dmuchała całkiem nieźle jak na swój gabaryt, ale ta na 18V szału nie robiła. Do zdmuchiwania pyłu ze stołu w sam raz, ale do ogrodu polecam większą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Duzy_Kotlet: pracuję w serwisie takich maszyn. Nawet nie bierzemy na warsztat tych kolibrów xD
Do czasu jak działa to spoko ale jak zacznie się przy nim grzebać to pada wszystko po kolei i cały dzień można z nim walczyć a dalej nie będzie chodził jak trzeba.
@Bodzias1844: najmniejszy silnik do domowego koszenia, raz o ile dobrze pamiętam to gaźnik był do ustawienia, ale ciągle działa, zaraz zobaczę co oni w swojej ofercie mają i jakie opinie. Kurczę aż się zdziwiłem, że tak napisałeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Duzy_Kotlet: wynika to z tego, że jak maszyna leży nie używana np. dwa lata to później masz na start gaźnik do mycia i wymiana przewodów paliwa plus filtr paliwa. No i jak taki klient kupił kosę za 200zl czy 300 a ma zapłacić za serwis później 150zl to już jest problem xD a nie zawsze wystarczy umyć gaźnik bo po prostu w środku zasniedzieje i zostaje wymiana na nowy a wtedy