Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #lutowanie i #elektronika pomocy!
Kupilam mojemu Niebieskiemu na urodziny stacje OSS T12 X (oczywiscie z Chin bo cebula mocno). Stacja przyszla wczoraj i jest zdupiona. Prosto z pudelka...
Jest problem z ekranem, przy wstrzasach czy to jak sie palcem stuknie w obudowe stacji, czy kreci pokretlem, caly swieci sie na bialo (patrz zdjecie). Ponowne pykniecie, pare przekrecen pokretlem albo walniecie piescia w stol i obraz jest OK. Do kolejnego 'wstrzasu'...
Niebieski twierdzi, ze to jakis zimy lut i ze sam to ogarnie, ja zrobilam dispute na alliexpress i zabronilam mu otwierac stacji zeby w razie co Chinczyk nie stwierdzil ze sama to uwalilam. Czy mial ktos podobny problem? Ew gdzie szukac tego zimnego lutu?
Pobierz Hertha - Mirki z tagu #lutowanie i #elektronika pomocy!
Kupilam mojemu Niebieskiemu ...
źródło: comment_1654264317F9z5Qu9kJTT2VVh9YLhaJA.jpg
  • 45
@DragDay7: @portoryko43:
Uszkodzenie (po rozlozeniu) jest jasne - tasma od wyswietlacza jest przerwana. Wyglada jakby ktos wbil w nia czubek noza, jedna sciezka jest przerwana, niestety w takim miejscu, ze nie da rady tego podrutowac (w miejscu gdzie tasma wchodzi w wyswietlacz).
Pomozecie mi w doborze wyswietlacza na wymiane? Jest tam: TFT80027ACT12-P23 opisany tez jako RFD-144A01-M04 BL. Znalazlam dokladnie taki sam na alibabie ale tam nie idzie go zamowic:
https://www.taobao.com/list/item/642846776231.htm
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hertha: to mikrokontroler. Wszystkie piny od tego wyswietlacza są podłączone do czegoś? Może to na i2c wyświetlacz to by było prosto bo znajdziesz pełno wyswietlaczy
@portoryko43: no wlasnie wyglada na to, ze wyswietlacz jest do tego podlaczony (przejscie miedzy pinami wyswietlacza a tym kontrolerem), na plytce nie ma nic wiecej, jakies stabilizatory napiecia, diody etc. Patrz zdjecie...
@portoryko43: Gadam z jednym chinczykiem ktory ma milion wyswietlaczy na aliexpress i mowil ze powinno sie udac przez niego zamowic taki jak na taobao :)
Za pare dni ma dac znac.
Jak nie to stacja bedzie na czesci zamienne ;)
Tak czy inaczej dzieki za fatyge.