Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #lutowanie i #elektronika pomocy!
Kupilam mojemu Niebieskiemu na urodziny stacje OSS T12 X (oczywiscie z Chin bo cebula mocno). Stacja przyszla wczoraj i jest zdupiona. Prosto z pudelka...
Jest problem z ekranem, przy wstrzasach czy to jak sie palcem stuknie w obudowe stacji, czy kreci pokretlem, caly swieci sie na bialo (patrz zdjecie). Ponowne pykniecie, pare przekrecen pokretlem albo walniecie piescia w stol i obraz jest OK. Do kolejnego 'wstrzasu'...
Niebieski twierdzi, ze to jakis zimy lut i ze sam to ogarnie, ja zrobilam dispute na alliexpress i zabronilam mu otwierac stacji zeby w razie co Chinczyk nie stwierdzil ze sama to uwalilam. Czy mial ktos podobny problem? Ew gdzie szukac tego zimnego lutu?
Hertha - Mirki z tagu #lutowanie i #elektronika pomocy!
Kupilam mojemu Niebieskiemu ...

źródło: comment_1654264317F9z5Qu9kJTT2VVh9YLhaJA.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: dzieki, zobaczymy co Pan Chinczyk na dispute odpisze, czy pozwoli podjac sie proby naprawy i Niebieski bedzie mogl sie wykazac.

@Zlomiarz1: 40€ wyszlo z kodami i VATami w PL 360zl wiec nawet jak kupie druga to wyjdzie na to samo, bez tragedii. A stacja ponoc daje rady (jak dziala).
  • Odpowiedz
@Hertha: dawaj naciskaj na chińczyka niech wysyła druga albo zwróci cześć lub cały hajs, a niebieski sobie naprawi za max 50zl i będzie deal stulecia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kajak98: Chinczykowi napisalam, ze moge odeslac do niego jak mi wysle oplacona etykietke na paczke, nie ma problemu. Ale domyslam sie, ze koszt wysylki jest wyzszy niz wartosc lutownicy.
A Niebieski byl zachwycony prezentem bo ostatnio klnal na stacje z Lidla. Smutlam jak ta nowa podlaczyl i tu takie bubu. Dam po wszystkim znac jak sie sprawa zakonczy ale od wczoraj Pan sprzedawca nabral wody w usta.
  • Odpowiedz
i zabronilam mu otwierac stacji zeby w razie co Chinczyk nie stwierdzil ze sama to uwalilam.


@Hertha: pierwsze co robię po odebraniu takiego sprzętu z chin to rozbieramy i patrzę czy po podpięciu do prądu mi nie wywali w powietrze, nie ma plomb to można rozbierać
  • Odpowiedz
@Hertha: Jesteście pewni, że to taśma? Jak tak patrzę na tą pcb z boku to chyba lekko wygięta jest, może nakrętka za mocno #!$%@?. Ja bym spróbował odkręcić - zobaczyć czy się nie odkształci, przejechać piny od wyświetlacza lutownicą i patrzeć czy nie będzie poprawy. Znikomy wysiłek, a nuż pomoże.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hertha: a podłożyć coś, żeby taśmę docisnąć lekko? wiadomo, że to druciarstwo, ale może pomóc. Ogolnie tych lutownic masa wersji wyszła, ale jeszcze takiej płytki nie widziałem. Z reguły jak coś się w niej sypie to mosfet przez brak jakiejś diody. Może kitajec drugą wyśle xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DragDay7 po weekendzie będzie się niebieski bawił bo nic inwazyjnego nie chce robić zanim nie będzie odpowiedzi od Pana Chińczyka ;-) żeby nie powiedział żeśmy popsuli. A i tak weekend w rozjazdach. Będę informować wszystkich którzy odezwali się w tym wątku jak sprawa się zakończy :-)
  • Odpowiedz