Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #lutowanie i #elektronika pomocy!
Kupilam mojemu Niebieskiemu na urodziny stacje OSS T12 X (oczywiscie z Chin bo cebula mocno). Stacja przyszla wczoraj i jest zdupiona. Prosto z pudelka...
Jest problem z ekranem, przy wstrzasach czy to jak sie palcem stuknie w obudowe stacji, czy kreci pokretlem, caly swieci sie na bialo (patrz zdjecie). Ponowne pykniecie, pare przekrecen pokretlem albo walniecie piescia w stol i obraz jest OK. Do kolejnego 'wstrzasu'...
Niebieski twierdzi, ze to jakis zimy lut i ze sam to ogarnie, ja zrobilam dispute na alliexpress i zabronilam mu otwierac stacji zeby w razie co Chinczyk nie stwierdzil ze sama to uwalilam. Czy mial ktos podobny problem? Ew gdzie szukac tego zimnego lutu?
Pobierz Hertha - Mirki z tagu #lutowanie i #elektronika pomocy!
Kupilam mojemu Niebieskiemu ...
źródło: comment_1654264317F9z5Qu9kJTT2VVh9YLhaJA.jpg
  • 45
@ForceMajeure: Hey, long story :) ale prosto mowiac, tak :)
Zamowilam wyswietlacz pasujacy wymiarami ale pozamienianym pinoutem do oryginalnego wyswietlacza. Schemat podalam wyzej. Przyszedl po jakims czasie i okazalo sie ze jest pekniety. Paczka nie przezyla transportu. Sprzedajacy wyslal raz jeszcze i przyszedl niespelna dwa tygodnie temu. Wizualnie bylo OK to niebieski go polutowal na pajaka i dziala jak nalezy.
W miedzy czasie zamowilam druga stacje bo watpilam w umiejetnosci chlopaka