Wpis z mikrobloga

@Mac02: Szkoda twojego czasu, już po kilku wpisach widać z kim masz do czynienia. Patrząc na wpisy na profilu, to octave25 żyje w swoim świecie i twoje argumenty, mimo że logiczne nie trafią od niego. O czym tu dyskutować z kimś, kto obraża ludzi wykształconych. I te teksty o "lizaniu akademickich rowów" i "wytresowanych doktorach" XD, żenada. Jak by octave kiedyś był na jakiejkolwiek uczelni, to pewnie by zobaczył na czym
@Mac02: wiadomo, że łatwo się ocenia z perspektywy czasu i nie to było celem mojego komentarza. Jego celem było jedynie zwrócenie uwagi na to, że Balcerowicz nie miał w tym procesie prawie żadnej decyzyjności, bo miał być jedynie osobą która podejmie z góry określone decyzje. Robienie z niego Boga ekonomii, który wyprowadził nasz kraj z ruiny jest po prostu aktem ignorancji. A wspomnienie o alternatywie było tylko po to, jakby ktoś
myśleć samodzielnie można o kupnie jabłek, ale nie o transformacji państwa jeżeli nie ma sie jakiejkolwiek wiedzy specjalistycznej na dany temat. To jest zarządzanie państwem a nie naprawa malucha


@Mac02: skąd założenie, że nie mam wiedzy? To jest argument jak brakuje ci argumentów, coś pokroju "będziesz mieć tyle lat co ja to zobaczysz" u starych ludzi. Owszem, pokorę można mieć, ale przyjmowanie faktów ex cathedra to zupełne zaprzeczenie nauki. Nauka z
serio uważasz że krajem powinni rządzić ludzie nie wykształceni versus inżynierowie i profesorowie?


@Mac02: No, a teraz kto rządzi? Na pewno nie menele spod budki z piwem, więc zamiast paplać o kolesiach z papierkami lepiej zacznij mówić o ludziach z dodatkowymi kompetencjami oprócz dyplomów i tytułów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst ale to nie było personalnie do ciebie, Tylko o naszym społeczeństwie.

Ale wiesz, jeżeli chodzi o jakieś zaawansowane tematy to lepiej zaufać specjaliście. Nie jestem lekarzem to nie diagnozuje sie w googlu i nie kupuję leków na czarnym rynku:)
Tak samo jest z ekonomia, prawem, psychologia.. ze wszystkim..

Zależy gdzie recenzujesz pracę. Co innego shg, uj, uw, a co innego wyższa szkoła niczego:)
@octave25: > Mnie by nie wybrali, bo nie dałbym zarobić tym co zarobili na transformacji xD

@octave25: haha no tak, na pewno były lewe zyski. Natomiast, krótka odpowiedź specjalisto, jak ogólnie oceniasz efekty transformacji? Źle czy dobrze?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mac02: O widzę że sam jesteś jakimś doktorkiem co lizał i liże akademickie rowy że tak go bronisz. xD skąd ta pogarda dla zwykłych ludzi jakieś kompleksy pochodzenie robotniczo-chłopskie? xD


@milvanb: xD a ja mam to w dupie. Nie bede się produkował przed randomem z neta i fanbojem Barcelka xD

@octave25:

@Mac02: Ok magisterku xD

@octave25:

@Mac02: jaki zadufany w sobie dzban xD ta pogarda dla
Płaskoziemca dopuszczony do nauczania w szkole może mieć wpływ na dzieci, które mają zupełnie inne rozumowanie i pojmowanie świata niż dorośli.

Aktualnie obserwujemy dokładnie to samo, tylko zamiast płaskoziemców mamy w szkołach osoby uczące o garbatych aniołkach. Jest to równie szkodliwe, co wmawianie dzieciom, że ziemia jest płaska.


@spunky: Bardzo fajnie, że odpowiadasz na pytanie, które sam wymyślasz. Moje brzmiało: jak wpłynęli płaskoziemcy na Twoje życie? Co prawda nie było zadane
czekam na konkrety. Powiedz jak i co można było lepiej zrobić?


@Mac02: co można było i TRZEBA zrobić to uwłaszczyć ludzi na postkomunistycznej własności zamiast sprzedać to za bezcen kulczykom itd. I o to winią ludzie Balcerowicza.

TYLKO, ŻE Balcerowicz nie miał jak tego zrobić (pytanie jest czy gdyby mógł to by zrobił i o to jest często bardizej wartościowa dyskusja). Nie miał jak bo wszelkie resorty siłowe, spraw wewnętrznych, gospodarcze,
masz albo zdolnego ojca, ale była to jakaś gówno uczelnia. Na normalnej uczelni trzeba pracę jeszcze obronić.

Czyli bo twój ojciec napisał ciotce pracę, to każdy profesor ekonomii jest gówno warty?? Kolejny chłop któremu sie marzy przewrót chłopski aby te wykształciuchy sie nie rządziły...


@Mac02: no to trafiłeś XD każdy w mojej rodzinie ma od jednego/dwóch pokoleń wykształcenie wyższe, prawo + medycyna, dwa doktoraty, dom #!$%@? "Polityką" i "Wyborczą", tona bardzo
@Itslilianka: To mogła by być fajna dyskusja. Tylko dyskusja to wymiana zdań dwóch szanujących się wzajmnie osób. Ciężko szanować kogoś, kto wyzywa drugą osobę od psów, jak kolega wyżej. Wtedy nawet najlepszy argument nie ma posłuchu ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mopek666: no wg mnie ten co mówił kulturalnie i merytorycznie wygrał debatę xd no go rozjechał poprostu. Ja tematu nie znam, ale chętnie chciałam się czegoś dowiedzieć. No ale usłyszałam tylko opinie jednej strony bez argumentów z drugiej
ale to nie było personalnie do ciebie, Tylko o naszym społeczeństwie.


Ale wiesz, jeżeli chodzi o jakieś zaawansowane tematy to lepiej zaufać specjaliście. Nie jestem lekarzem to nie diagnozuje sie w googlu i nie kupuję leków na czarnym rynku:)

Tak samo jest z ekonomia, prawem, psychologia.. ze wszystkim..

Zależy gdzie recenzujesz pracę. Co innego shg, uj, uw, a co innego wyższa szkoła niczego:)


@Mac02: w sumie ciekawie to napisałeś, chciałeś obalić
@Mac02: Nie ma co się kłócić z tym matolem. Widać ze mocno zakompleksiony prostaczek z niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zmoll: czyli mnie można obrażać tylko dlatego że mam inne zdanie niż ktoś inny tak? Ciekawa strategia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stopy procentowe były za niskie a ludzie którzy dostali kredyt hipoteczne nie powinni ich dostać bo mieli zawyżoną zdolność kredytową. Poczytaj co #!$%@? Barcelek.


@octave25: Gówno prawda. Działałem w tych latach w bankowości i to właśnie Balcerowicz uratował Polaków przed nadmiernym zadłużaniem się. Ludzie nie umieli (spora część nadal nie umie) liczyć swoich możliwości finansowych a jak rynek kredytowy został uwolniony, to ludziom szajba odbiła i brali nawet po kilkanaście kredytów