Wpis z mikrobloga

Robert Kubica był wspaniałym kierowca o olbrzymim potencjale który nigdy nie został wykorzystany.

Każdy kto oglądał jego początki czuł, że to może być poziom Montoyi, Raikkonena. Generalnie top 5. Nie mam co do tego wątpliwości.

Przygoda Roberta skończyła się w 2011r i żaden powrót nigdy nie powinien mieć miejsca. Legenda została rozdrobniona na jakieś 32grosze

Był herosem sportu a został pay driverem, jednym z najgorszych kierowców którzy wystąpili w f1. Masa błędów, #!$%@? od kolegi z zespołu, fatalny styl wypowiedzi i olbrzymie pieniądze publiczne w tle. Jeden punkt zdobyty w budce FIA a nie na torze to najlepsze podsumowanie. Smutne.

Szefowie zespołu znają jego czasy i osiągi fizyczne, dysponują feedback z garażu, znają jego telemetrie do tysięcznych po przecinku. A jednak mimo ogromnego wsparcia Orlenu wolą wybrać angaż średniaków jak Giovanazi, 41 letni Raikkonen, XD Mazepin, Schumacher, Zhou czy wcześniej #!$%@? na pysk Magnussena.

Robert spędził w f1 99gp. To mniej niż większość aktualnego gridu. Stroll ma 107, Sainz 147, zaraz doścignie go Ocon, Leclerc, Gasly a za sezon Norris i Russell. Nie mówię tu o erze hybrydowej ani oponach Pirelli bo tu Robert ma mniejsze doświadczenie niż Tsunoda...

Będę za niego mega trzymał kciuki w seriach długodystansowych a jeżeli mówimy o f1 - Kucharczyk, Sztuka, Biliński, Wiśnicki, Kasprzyk, Gładysz, Pasiewicz. Tu jest przyszłość.

#f1 #kubica #f123
  • 42
@Raa_V: Przykro mi się z tym zgadzać, ale niestety taka jest rzeczywistość. Ja okres Williamsa i Alfy odcinam grubą kreską i zapamiętam Roberta jako wielki, niespełniony niestety talent, z potencjałem na mistrzowski tytuł. Trzymam kciuki, żeby w końcu zakotwiczył na stałe w jakiejś serii wyścigowej i w niej odnosił sukcesy. 37 lat to jeszcze nie sportowa emerytura w świecie motorsportu, ale w świecie F1, uwzględniając tylko jego blisko 10-letnią przerwę, jest
@WypadlemZKajaka: Ależ proszę bardzo.
@Raa_V:

Robert Kubica był wspaniałym kierowca o olbrzymim potencjale który nigdy nie został wykorzystany.


Z tym mogę się jeszcze pośrednio zgodzić - najlepsze dopiero przed nami, ale czy na pewno Robert nie pokazał nam już naprawdę wiele? Wyliczmy na szybko (kolejność wypadkowa): Zdobycie punktu w najgorszym bolidzie w stawce w 2019 roku, regularne podia w bolidzie z midfieldu (Renault), P2 w quali w Monako w RENAULT
@Raa_V: ja tam chlopa szanuje za chęć walki, myślę ze chlop musial sam sobie udowodnić ze moze wrócić i mocno zabolało go utrata miejsca w ferrari. I to mi sie podoba, że dążył do powrotu i przykładowo nie skończył na linie. Ale jego zarządzanie kariera i pr itd to kompletna porażka. Wrócił udowodnił, ze moze ale co z tego jak nikt go nie chce. Pogodzić sie musi i zdobywać inne serie.
@Raa_V: podpisuje się na 100% - czuć było, że Robert to może być TOP, niestety skończyło się na barierce w 2011 i wszystko co dalej to jest dla mnie komedia jeśli chodzi o F1 - osobiście traktuje Go także jak wielki, niespełniony talent, może nie do zdobycia MŚ, ale na pewno czołowe miejsca, PP, zwycięstwa - wszystko co związane z Williamsem i Alfą to dla mnie zjawiska paranormalne, nie mające racji
@3x32: piszesz swoje fanatyczne przemyślenia jakby miały jakiekolwiek potwierdzenie w rzeczywistości. Próbujesz manipulować w bardzo prymitywny sposób. Podczas gdy podałem argumenty ty podajesz emocjonalne opinie.

1- Piszesz jakby to był jakiś wyczyn. Stroll ma pole position, miał podium w swoim pierwszym sezonie. Zobacz co robił Ricciardo w 2014r, zobacz Gaslyego w AT, Norrisa, Popatrz na Verstappena w 2016. Porównaj osiągnięcia Vettela w Torro Rosso. Wynosisz na wyżyny dobre wyniki jak by
@Raa_V: Przeinaczanie faktów, czepanie się cech osobowych które można zarzucić 70% byłej jak i obecnej stawce to nie jest wyważona opinia a szkalowanie. Nie mam już chęci dyskutować na portalu z śmiesznymi obrazkami bo nawet szkalujące wpisy na reddicie przykładowo na Kvyata były 3 poziomy wyżej niż to co można tutaj przeczytać.
Daj mi szansę.

Przeinaczanie faktów


Których?

czepanie się cech osobowych


których, gdzie czepiam się Kubicy personalnie?

Nie mam już chęci dyskutować na portalu z śmiesznymi obrazkami


o ile ostatnio byłem na Reddit czy wykop to działało to tak, że jest to portal, w którym użytkownicy tworzą kontent a więc miej do siebie pretensje. Chcesz wyższej jakości to dawaj, mikro stoi otworem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Raa_V: czemu nie przystoi narzekanie na zespół? Nie pamiętam żeby narzekał na mechaników, ale pamiętam jak mówił, że oni wykonują swoją robotę bardzo dobrze są jednak rzeczy, które są poza ich zasięgiem. Narzekanie na zespół było moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, FW42 to był najprawdopodobniej najgorszy bolid ostatnich lat i nic nie jest nawet blisko tego jako to był szrot, nawet zeszłoroczny HAAS miał dużo mniej problemów niż tamta konstrukcja
@Raa_V: Niestety - masz rację. Pamiętam jakim respektem w świecie f1 był darzony - widać to było po wypadku w sezonie 2011. Walka, heroizm pomimo inwalidztwa - ok, ale większość zapamięta go z nieudanego sezonu w Williamsie - część jest nawet zbyt młoda, by pamiętać Roberta sprzed wypadku - facet był niesamowity - na pewno top 5 najlepszych zawodników - sezon 2010 w Renault - bezbłędny - wyciskał z średniego bolidu
Przygoda Roberta skończyła się w 2011r i żaden powrót nigdy nie powinien mieć miejsca. Legenda została rozdrobniona na jakieś 32grosze


@Raa_V: Dużo przykrej prawdy w tym wpisie ale z tym zdaniem się nie zgadzam. Można dyskutować na temat stylu tego powrotu jeżeli chodzi o wyniki sportowe i pieniądze z Orlenu ale my kibice mamy tendencje do decydowania za sportowców co im wypada a co nie. Jeżeli jakaś legenda sportu chce sobie
@renkaboga: doskonale to wiem. Ale jak wydajesz te 40 milionów to nie 100 procent jest jakby naszym krajowym majątkiem tylko to 27.5 procent z tej kwoty. Reszta przypada udziałowcom prywantym, innym instytucjom.
@Raa_V:

których, gdzie czepiam się Kubicy personalnie?


Bucowatość. Jak to cugoski powiedział fachy sprzed telewizorka mają najwięcej do powiedzenia, bez obrazy. Personalnie gargamel to spoko typek, byłem spotkałem, jak młodzieniec przed wypadkiem jak i po. Bucem jest w mediach i wcale mnie to nie dziwi jakby sobie przypomnieć jak polskie media wiecznie robiły gównoburze bo Robercik śmiał powiedzieć coś nie tak.

Przeinaczanie faktów

Masa błędów


Tak aż jeden, starty pod biało
Bucowatość. Jak to cugoski powiedział fachy sprzed telewizorka mają najwięcej do powiedzenia, bez obrazy. Personalnie gargamel to spoko typek, byłem spotkałem, jak młodzieniec przed wypadkiem jak i po. Bucem jest w mediach i wcale mnie to nie dziwi jakby sobie przypomnieć jak polskie media wiecznie robiły gównoburze bo Robercik śmiał powiedzieć coś nie tak.


@Referentdsniezgodnosci:

Wiem, nie uważam by był #!$%@? persona. Chodzi dokładnie o to co napisałeś, w czasie Williams
@Raa_V: Ważny post. Idealnie podsumowuje całą sytuację, niestety racjonalnym tonem i operowaniem faktami nie można dyskutować z odklejeńcem jakim jest @3x32.
Gdy przeczytałem jego "argument" o zespołach zabijających się o Kubicę, smiechłem w głos...
Każdy kto oglądał jego początki czuł, że to może być poziom Montoyi, Raikkonena. Generalnie top 5. Nie mam co do tego wątpliwości.


@Raa_V: Nie no, umówmy się, Raikkonen>>>>>>Montoya ( ͡° ͜ʖ ͡°) zarówno jak oceniamy go poprzez prime z lat 2003-07 (IMHO wtedy na równi z Alonso, a momentami nawet lepszy), jak i całokształt (z uwzględnieniem gównosezonów w Ferrari)