Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich... Poszukuję osób które zostały oszukane przez @mickpl . Wierząc w jego przemowy, uwierzyłem w duże spadki na nieruchomościach. Dwa lata temu miałem odłożone 100 000 i chciałem kupić wymarzone mieszkanie za 500 000 zł. Dzisiaj po 2 latach to samo mieszkanie kosztuje 650 000. Co prawda udało mi się odłożyć dodatkowo 50 000 oraz zainwestować 100 000 na ok 5%. Dzięki temu mam już 160 000 zł.
Teraz, nie dość ze zarabiając 5k netto nie mam wystarczającej zdolności, żeby kupić to samo mieszkanie to inflacja 14% zjada moje oszczędności, a ja zamiast mieć już 2 lata spłacania kredytu za sobą to wydałem 48 000 na wynajem w tym czasie.
Gdybym tylko mógł cofnąć czas... A teraz do sedna poszukuję osób które dały się naciągnąć temu oszustowi tak jak ja. Proszę również o wszelkie informację o nim na pw... Będę szykował pozew zbiorowy, przeciwko temu sku... Proszę o jak największy odzew...im więcej osób dołączy do pozwu tym lepiej...

#nieruchomosci #pasta #heheszki
  • 9
@inszynier: skraj Wielkopolski i Lubuskiego, miasteczka mniejsze ale ceny do tej pory były maksymalnie wysokie, a ze względu na małą liczbę mieszkań mieszkania były już w ogóle drogie
edit: to nawet nie niedokończone, tylko stare rudery do remontu, to musi polecieć w cenie działki ze względu na koszt materiałów, a ten odremontowany dom o którym mówię jest co prawda z lat 30, ale jest pięknie zrobiony i gotowy do zamieszkania od
@OlekAleksander: to tylko przerobiona pasta. Mieszkanie kupiłem ponad rok temu i puki co była to świetna decyzja.
Stopy tak szybko nie spadną. Myślę, że dopiero za 1,5-2 lata., a teraz czeka nas jeszcze trochę wzrostów.
@inszynier: zalozmy na chwilę, że to co napisałeś jest prawdziwe. Powinieneś się cieszyć. Liczymy - Kredyt 400k na mieszkanie dałoby teraz ratę w okolicach 2.5k (50% twoich dochodów). Doliczamy do tego czynsz administracyjny, rachunki. To ci zostaje na życie 1.5k.
Już nie wspomnę o wszystkich opłatach okolozakupowych, urządzeniu tego mieszkania itp.
@kepinsky: w takiej sytuacji mógłbym:
1. Sprzedać mieszkanie z zyskiem
2. Wynająć mieszkanie (w tej chwili pokryłoby to ratę i koszty administracyjne i jeszcze trochę zostało.
3. Wynająć pokój/dwa. (to obecnie robie)