Wpis z mikrobloga

Pytanie do rowerzystów od zielonki z długim stażem czytać na Wykopie( ͡° ͜ʖ ͡°). Chodzi o kask.
Otóż, kupiłem ostatnio kask Met Terranova, polecony przez kompetentnego sprzedawcę. Po dokładnym obejrzeniu kasku w domu zauważyłem naklejkę (foto). Poczytałem trochę w necie i okazuje się, że data produkcji jest ważna, a ja kupiłem (prawdopodobnie) stary kask. Oddać go i obrazić się na sklep( ͡° ͜ʖ ͡°)?
A może się mylę i wszystko jest ok? Pomożecie?
#rower #rowery #kask
  • 15
  • Odpowiedz
@terranienova:

Czy kaski mają datę przydatności? Kaski rowerowe mają określoną żywotność i należy je wymienić w chwili, gdy zaczną wykazywać oznaki zużycia. Ponadto, wytrzymałość elementów kasku zmniejsza się z czasem, więc wymień go po trzech latach od zakupu, nawet jeśli nie został uszkodzony wskutek uderzenia lub w inny sposób. Trek.pl
  • Odpowiedz
@terranienova: ludzie po 10 lat jezdza w ulubionych kaskach i nic sie nie dzieje, styropian degraduje sie od zewnatrz z powodu promieniowania uv, gdyby sie cos z nim dzialo to bedziesz to widzial
  • Odpowiedz
Napisałem do dystrybutora i dostałem odpowiedź, którą wklejam poniżej. Najwyraźniej moje obawy się nie potwierdziły. Dzięki za Wasze wczorajsze/dzisiejsze odpowiedzi na moje pytanie.

"Istotnie informacja na naklejce to data produkcji kasku. Zwyczajowo „żywotność” kasków MET to 5 lat od momentu zakupu oraz ich użytkowania. Oczywiście okres ten jest uzależniony od sposobu użytkowania oraz jego przechowywania.

Kask, który Pan nabył jest jak najbardziej pełnowartościowym kaskiem i może być bez przeszkód używany."
  • Odpowiedz