Wpis z mikrobloga

Najgłośniejszym zarejestrowanym dźwiękiem w historii był wybuch wulkanu Krakatau 27 sierpnia 1883 r. w Indonezji. Dźwięk ten wynosił prawdopodobnie do 194 decybeli, czyli maksymalnej głośność jaka jest się w stanie wytworzyć w atmosferze ziemskiej (warto pamiętać, że skala decybelowa, to skala logarytmiczna tj. dźwięk o 10 decybeli głośniejszy od innego dźwięku jest od niego głośniejszy 10 RAZY), dla przykładu już od 120 decybeli może dojść do uszkodzenia słuchu. W promieniu 160 km od wybuchu dźwięk wynosił około 180 decybeli (czyli milion razy więcej niż wystarczające jest do utraty słuchu) i wszyscy przebywający w okolicy ludzie - zakładając, że przeżyli falę uderzeniową - stracili słuch.
Erupcja była słyszana z odległości prawie 4200-4800 kilometrów, a popioły i błyski spowodowane erupcją były widziane z odległości prawie 5000 km. Rozciągłość południkowa Europy to ok. 3800 km, równoleżnikowa ok. 5500 km, czyli gdyby do takiej erupcji doszło w centrum Europy, to byłaby odczuwalna na prawie całym kontynencie. Co ciekawe, ten dźwięk i tak jest niczym w porównaniu do dźwięku pękającej dupy @podomka po wygranej w procesie przez Johnnego Deppa.

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #johnnydepp #amberheard #procesdeppa #pieklomezczyzn #heheszki #gruparatowaniapoziomu #dzwiek
OktawianAugust - Najgłośniejszym zarejestrowanym dźwiękiem w historii był wybuch wulk...

źródło: comment_1653912514Iba7BIDQ3Omfm3xgCzOqvA.jpg

Pobierz
  • 74
@OktawianAugust: Nie przewiduje takiego zaleczenia. To byłoby niezgodne z wolnością słowa, a wygrana Deppa, to będzie zgoda na zastraszanie ofiar przemocy pozwami. Pozwy o zniesławienie to bardzo popularne narzędzie do zastraszania ofiar przemocy. Jestem zdania, ze Depp nie wygra, ale chciałabym tez, żeby Amber dostała tez odszkodowanie.
ale chciałabym tez, żeby Amber dostała tez odszkodowanie.


@podomka: Za bicie go? Odcięcie mu palca? Za zrujnowanie mu kariery zarzutami których nie potrafi udowodnic? Czy za zdefraudowanie jego pieniędzy które miała oddać na fundację dla chorych dzieci?

W sumie co tam jej żałować - po wygraniu 7 baniek ostatnio cieszyła sie całkiem mocno w jednym z przejętych po męzu samochodów:)
Python - > ale chciałabym tez, żeby Amber dostała tez odszkodowanie.

@podomka: Za ...
@Python: Odcięcie palca? Daj spokoj xd on się sam okaleczal. Powiedział lekarzowi i napisał w smsie, ze sam sobie odciął. A karierę sobie sam zniszczył. Nikt nie chciał z nim pracować, ponieważ nie przychodził na plan i nie był w stanie zapamiętać zdania tekstu. Po 40 latach ćpania, ten człowiek jest intelektualnie upośledzony. Nie był w stanie zapamiętać linijki tekstu.
@podomka: Wątpię, że Johnny był święty, za z to z pewnością wiem, że Amber wielokrotnie kłamała, pomawiała i robiła z siebie ofiarę sama będąc jej sprawcą. Kontekst tu wiele zmienia. Co innego jest powiedzieć "mężczyzna mnie bił", a co innego "mężczyzna mnie bił, ale ja też go biłam". Kiedy Johnny ponosił skutki jej oskarżeń, ona spijała śmietankę i była poklepywana po pleckach jako ofiara przemocy. Niezależnie od wyroku sądu jest skończona
@OktawianAugust czyli maksymalnej głośność jaka jest się w stanie wytworzyć w atmosferze ziemskiej

Ten fragment mnie zaciekawił, nie wiem czy jest tak że cały wpis to żart, czy żartem jest tylko ostanie zdanie. Jeżeli tylko ostatnie zdanie jest prawdziwe, to jak to jest, że istnieje maksymalna możliwa głośność w atmosferze? Tzn dlaczego nie da się już nic głośniej zrobić, co na ten temat mówi fizyka?