Wpis z mikrobloga

Załatwiam z ojcem pogrzeb dziadka.

Tato poszedł do zakładu pogrzebowego. Jak się facet dowiedział, że mowa o Powstańcu Warszawskim to najpierw chciał spuścić o połowę, ostatecznie stwierdził, że nie chce ani grosza i wszystko na koszt firmy (kremacja, urna, dokumenty).

Poszliśmy do kancelarii cmentarnej, powiedzieliśmy, że wojskowy, Powstaniec Warszawski, że zasłużony - ale grób to taki malutki, chce być dochowany do swojej żony. Pogrzeb świecki.

I wiecie kuźwa co?!? Klecha zażądał ekstra pieniędzy za zgodę na świecki pogrzeb (dziadek był ateistą ale chciał być pochowany z żoną), ekstra pieniędzy za wpuszczenie wojska na cmentarz (salwa honorowa, asysta, jednostka reprezentacyjna) i jakiejś ekstra kasy za "otwarcie grobu" (to już chyba po złośliwości...) + plus do tego standardowa opłata za sam pogrzeb na jego cmentarzu.

Ha tfu na tą czarną zarazę!

#kosciolkatolicki #katolicyzm #kosciol #religia #gorzkiezale #ateizm #powstaniewarszawskie
  • 100
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Jesteś pewny, że zakład pogrzebowy robi za darmochę, a nie przez zasiłek pogrzebowy? Jeśli nie to możesz wykorzystać zasiłek na klechę :)
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: Jakbym miał zgadywać, to mieszkasz w większym mieście. W większych miastach księża odziwo są spoko, ale wiochy czy małe miasteczka to w większości zasługują na tytułowanie ich klechą lub czarną mafią.
  • Odpowiedz
Załatwiam z ojcem pogrzeb dziadka.


@PanBulibu: omg! przeczytałem: "Załatwiam z ojcem pogrzeb dziecka" (°°
Widocznie miałem dziś cięższy poniedziałek, niż mi się zdaje.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@fiir: dlatego jak umrę to niech mnie wyrzucą w formie popiołu gdzieś w lesie a jak dalej będzie takie dzikie prawo to mogąnie #!$%@?ć do śmietnika nawet, byle tej czarnej mafii nie wspomagać finansowo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanBulibu: potwierdzam, byłem tym zakładem.
ALE tak zupełnie serio, zdobądź namiary na tego księdza i wystosuj przynajmniej oficjalne zapytanie na piśmie do jego zwierzchników.
Jakoś dziwnym trafem jak widzę historię o tym, jacy to księża są be, go zawsze to jakieś anonimy w internecie "abo wiecie, byłem ostatnio i ôjciec matko babki psa sąsiada" albo ktoś kryjący się za nickiem. Mnie się przez prawie 30 lat życia zdarzyła niewiedza, zdarzyło
  • Odpowiedz
ALE tak zupełnie serio, zdobądź namiary na tego księdza


@buczubuczu: Z tą parafią od lat są cyrki, na przełomie lat 80 i 90, jak przyjeżdżały dary z pomocą z Niemiec to proboszcz je regularnie kradł a ludziom rzucał jakieś ochłapy czego sam nie chciał dla siebie xD Nie mówię, że wszyscy tacy są, mówię, że są tacy w tej parafii.
  • Odpowiedz