Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #finanse #ankieta #pieniadze #inwestycje
Chciałbym zapytać tych z Was którzy jeszcze nie mają własnego lokum. Nie obawiacie się, że nigdy Was nie będzie stać na zakup własnego lokum? Przy tych stopach procentowych i cenach już na ten moment większości ludzi nie stać na zakup czegoś w pojedynkę, a przykłady jakie płyną z krajów zachodnich pokazuję że być lepiej nie będzie. Wstawiam anonimową ankietę:

Czy nie obawiasz się, że nigdy nie będzie Cię stać na własne mieszkanie?

  • Bardzo się tego obawiam 22.5% (54)
  • Trochę się tego obawiam 15.8% (38)
  • Myślę, że bez większego problemu coś kupię 10.4% (25)
  • Na 100% z czasem coś kupię 13.3% (32)
  • Problem ten mnie już nie dotyczy 37.9% (91)

Oddanych głosów: 240

  • 10
@Dusk_Forest77: Chcę kupić mieszkanie. Nie boję się, że ceny mieszkań uciekną bo gromadzę kapitał w różnych aktywach. I czekam bo widzę, że rynek odwraca się z rynku sprzedającego do rynku kupującego. Pracuję w IT i czuję, że będąc w lepszym pozycji do negocjacji ma się możliwość dostać więcej. Czyli tak jak zarobki programistów idą co roku w górę i kazdy chce cie zatrudnić, tak samo będą okazję do duzych negocjacji i
@Dusk_Forest77: Zdaję sobie w pełni z tego sprawę, że może być mniej fajnie w przyszłości. Dlatego czerpię teraz ile się da. Oszczędzam dywersyfikuje a swoją pierwszą nieruchomość a może od razu dodatkową na inwestycję będę starał się kupić w dołkach, albo chociaż w momencie jak każdy taksówkarz mówi że mieszkania nigdy nie spadają i żeby ładować się po same kule :)
Mam gdzie mieszkać, na otrzymanej ziemi zacząłem w tym roku budować dom. Także wiem, że inwestycja przeciągnie się kilkanaście lat ale w końcu się wybuduje. Nic mnie nie pogania, bardziej traktuje to jako formę pożytecznego wydawania pieniędzy.