Wpis z mikrobloga

Wyjechalibyscie na stałe do USA w wieku 23 lat w pełni legalnie jakbyście mieli taką szanse na dzień dzisiejszy?


@HASSAN_: Jedź tam serio, 100x lepiej jak w Europie. Wykopki co w dupie byli gówno widzieli będą Ci odradzać ale USA to zajebisty kraj.
  • Odpowiedz
@HASSAN_: Żeby robić co? Jeżeli nie jesteś w top 5% pracowników (mega zajebisty programista/lekarz itp) to za #!$%@? wafla nie. Ew. jeżeli jesteś artystą, ale to jest duże ryzyko.

W Europie masz dużo większe bezpieczeństwo w razie W (a pamiętaj, że za granicą nie masz znajomych (na początku) i rodziny - zawsze ciężej się odnaleźć w ciężkich czasach).
  • Odpowiedz
@HASSAN_: dla samego wyjazdu nie. Jeśli miałbym tam zapewnioną czyjąś pomoc w ogarnięciu chaty + roboty oraz odłożone hajsu na minimum 3-4 miesiące życia, to tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@Urajah: Zwykly chłopak bez studiów, skończone liceum matura, brak żadnych szczególnych umiejętności. Wylosowalem zieloną kartę, poleciałem do NYC na pół roku, żeby „obczaić” jak to wyglada w rzeczywistości i przy okazji ja aktywować. I teraz nie mogę sie zdecydować czy chce zostać tutaj w Polsce żyć jak normalny chłopak w moim wieku i pic wude weekendami z przyjaciółmi czy lecieć samemu jak palec na drugi koniec świata i próbować coś tam
  • Odpowiedz
@HASSAN_: 3 lata temu jeszcze nie ale dzisiaj już w 90% bym się zdecydował xD mam wszystko czego mi potrzeba w Polsce ale gdzieś w środku czuje, że to będzie tylko gorzej (i nie chodzi mi o wojnę) jak masz jeszcze szanse gdzieś na południe to się nie zastanawiaj, mi osobiście marzy się Gadsden Alabama
  • Odpowiedz
@HASSAN_: Znasz angielski rozumiem. No jak pójdziesz w IT to po pobycie w US możesz fajną zdalną podłapać. A tak to nie warto imho - lepiej w Europie, ale to musisz sam sobie pomyśleć. Niemcy i Holandia wydają się spoko imho.
  • Odpowiedz
  • 0
Innych kierunków nie biorę pod uwagę bo nie jest mi tak źle w tej Polsce i nigdy nie myślałem o emigracji ale z drugiej strony zielona karta fajna sprawa i warto się zastanowić czy z niej nie skorzystać ale… no właśnie. Napisałem post, żeby zobaczyć co ludzie by zrobili na moim miejscu, fajnie poczytać różne opinie.
  • Odpowiedz
@gozwei: Super sprawa, powodzenia. Tez planuje Cali, chcialbym SoCal, ale oferty glownie z bay area :)

@Urajah:

W Europie masz dużo większe bezpieczeństwo w razie W


Ale czym jest W w tym wypadku? Jak zachorujesz na raka w PL i nie masz pracy to fakt- pojdziesz do oddzialu onkologicznego i moze histopaty przyjda, zanim to bedzie stage4. Sensowne health cover insurance to kwestia 8k usd rocznie. To nie sa wielkie
  • Odpowiedz