Wpis z mikrobloga

DAX Futures - popyt w (chwilowej?) ofensywie.
Oczekiwane we wpisach od dwóch tygodni złamanie spadkowego kanału w końcu się popytowi udało i to w bardzo widowiskowym stylu. Impet i sposób prowadzenia ruchu kupujących zmienił jednak mocno układ techniczny. Po raz kolejny rynek pokazuje, że łatwe, tanie i bezstresowe shorty to raczej wyjątek od reguły.
Mamy więc złamanie całego trendu spadkowego kreślonego od stycznia 2022, wyłamanie z kanału i przy okazji wybicie górą z formacji odwróconej głowy z ramionami, widocznej zarówno na dziennych cenach zamknięcia jak i wykresie świecowym. Teoretyczny zasięg ruchu formacji to 15130 (niebieskie ciągłe linie). Skrajny zasięg wybicia z kanału to 15764 (niebieskie przerywane). Odległe, a nawet absurdalne w subiektywnym odczuciu zasięgi zawsze nanoszę na wykres, po pierwsze z „kronikarskiego obowiązku”, a po drugie po to, żeby po czasie weryfikować statystyczną trafność, która szczególnie przy bardzo długich ruchach nie musi być wysoka, aby przynosić przyzwoite profity.
Na trwającym rynku byka widząc takie układy, całą strategie planowałbym pod zajmowanie długich pozycji i szukanie kolejnych okazji do gry long na każdej drobniejszej korekcie. Jeśli jednak przyjmiemy hipotezę, że mamy już rozwijający się rynek niedźwiedzia, to optymistyczne zasięgi trzeba korygować o spodziewany spadek formy kupujących. W takich warunkach rysujące się we wzrostowych korektach w bessie klasyczne formacje odwrócenia trendu spadkowego też znacznie częściej okazują się pułapkami. Po to są jednak stoplossy, żeby pułapki nie kończyły się z ręką w nocniku, lub nawet w tym nocniku po szyję.
Planując handel nie można jednak całkowicie zignorować tego co się widzi, nie można też przyjmować, że popyt będzie „żarł” pionowo w górę bez korekty. Dlatego pierwszy pomysł z wykresu H4 i godzinowego to long po 14257 na korekcie do wybitej formacji, stop 14130, TP 14731, zlecenie będzie czekało tylko do wtorku do 18.00. Takie ruchy mają szanse zamknąć się w oczekiwanym kanale wzrostowym (grube zielone linie), dlatego na poziomie 14731 zrobię reverse na short SL 14860 i TP 14350. to zlecenie będzie wisiało do czwartku.
Myśląc o strategii dziennej Long mógłby wyglądać tak samo jak akapit wyżej, jednak bez rewersu na short, tylko z oczekiwaniem na 15127 i dopiero tam zajęcie krótkiej pozycji ze 100 punktowym stopem i połowa to BE przy 14800 reszta i TP 14400.
Tygodniówka pogmatwała się na tyle mocno, że nawet na nią nie patrzę, ale zlecenie oczekującego shorta na poziomie 15764 SL 250 pkt i TP 12700 i tak ustawię.

Osobiście w ubiegłym tygodniu oczekujące zlecenia short pousuwałem w czwartek. Handlowałem intra i miałem łącznie 17 transakcji, 13 long. Uzbierałem z tego +469 punktów, mimo że aż 11 transakcji zakończyło się stoplossem.
#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 26 maja
DJ007 - DAX Futures - popyt w (chwilowej?) ofensywie.
Oczekiwane we wpisach od dwóch...

źródło: comment_1653819420Cy9JyUYsx90Z7kEJKWRHNS.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz