Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie test genetyczny na myheritage i ftdna. Wyniki są dosyć dokładne. Wśród przodków od strony mojej mamy mam pochodzenie niemieckie. Polacy że strony mamy mieszkali na Pomorzu a niemieccy przodkowie przybyli z Brandenburgii, czyli północnych Niemczech na przełomie 18 i 19 wieku. Pochodzenie od strony mojego taty jest rusińskie, jego przodkowie żyli na Ukrainie. Nawet posiadam rzadka haplogrupe, czyli typowo wśród mieszkańców Rosji, slowian wschodnich. Myheritage wydaje się dokładniejszy, pokazal mi 5 grup genetycznych, czyli terytorium na jakim mieszkali moi przodkowie. 3 są typowo polskie, więc nie ma co pisać o nich więcej. Ale są 2 dodatkowe jedna Niemcy północne, czyli się zgadza a druga to Azja zachodnia, czyli rejony południowej Rosji Ukrainy i Kazachstanu, czyli też się zgadza. Mam bardzo wysoki procent Bałta i mało fina to właśnie, bardziej ze strony rusinskiea ten Irlandia, szkocja i walia to niemiecki. Niemcom północnym błędnie przypisują skandynawie i uk a nie Europe zachodnia, bo pewnie niemcy z północy maja bliższe dna z nimi niż z Niemcami z południa, bo wikingowie i anglosasi. #dna #historia #myheritage #polska #genetyka #przegryw
Pobierz pomorskikrzyzak - Zrobiłem sobie test genetyczny na myheritage i ftdna. Wyniki są dos...
źródło: comment_1653789761Z2TtCRAuoVP78vvh5FP9Cq.jpg
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szuleer: nie wiem, można np sprzedać bazę danych ubezpieczycielom i potem taki ci bez powodu odmówi ubezpieczenia bo masz podatność na jakiś choroby. Może znajdą moje DNA na miejscu zbrodni a, że jako jedyne jest w bazie danych to morderca znaleziony, sprawa zamknięta.