Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy można jakoś prześwietlić kolano żeby sprawdzić czy ścięgna są w nim ok? Prawie rok temu skacząc na spadochronie źle wylądowałem (przynajmniej tak mi się wydaje) i od tego czasu zaczął mi się pojawiać ból w kolanie podczas biegania czy wchodzenia ze schodów. Miałem nadzieję że sam zniknie ale po dwóch miesiącach udałem się do ortopedy i kazał mi zrobić RTG. Prześwietlenie wyszło dobrze i nic w sumie nie pokazuje. Ortopeda stwierdził że to kolano biegacza i żebym sobie rollery kupił i mi przejdzie za jakie czas. Po miesiącu znowu się do niego udałem i powiedział żebym dalej się rollowal. Stwierdziłem że pójdę do innego ortopedy i może powie coś innego ale 1:1 to samo powiedział (mimo że badania prywatne to ogólnie wizyta trwała z 7minut w obu przypadkach i niewiele sprawdzali) w akcję desperacji zacząłem szukać fizjoterapeuty i on też twierdzi że to kolano biegacza i bylem juz u niego na jakiś 20 wizytach. Jest minimalna poprawę ale przy kilku km podczas biegania znowu pojawia się ból a później przez kilka dni mam uczucie jakby kolano mi w lewo chciało wypaść.
Ma ktoś jakiś pomysł do kogo się udac albo czym to prześwietlić żeby sprawdzić co jest nie tak? Nie chce mi się wierzyć że to kolano biegacza bo oprócz minimalnej poprawy to tylko 3000zl wydałem na masaże a problem ciągnie się około roku już.

#bieganie #zdrowie #silownia #kontuzja #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6291c81410e0a71a66341ed4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: USG służy do oceny miękkich tkanek stawu kolanowagego, pokaże to czego RTG nie jest w stanie. Może udaj się do poradni sportowej, lekarze w takich centrach mają dużo większe doświadczenie w takich przypadkach. Zaproponował ci ktoś krioterapię miejscową? Przy przewlekłej kontuzji nadgarsta zdziałała u mnie cuda.