Wpis z mikrobloga

tl;dr: Szukam paru osób do współtworzenia serwisu, który byłby odpowiedzią na "krótką pamięć" w społeczeństwie.

Chciałem zrobić miejsce dzięki któremu będzie można wyrobić sobie własną opinię na temat osób publicznych.
Miejsce ze skondensowaną i łatwo dostępną wiedzą. Miejsce, gdzie wpisujesz nazwisko osoby i w oparciu o cytaty (wszystkie materiały) decydujesz, czy jest to człowiek godny zaufania czy też nie i oceniasz.

Wymyśliłem tak na prawdę cały kombajn, który umożliwia założenie profilu osoby publicznej, dodawanie materiałów (video, linków, galerii) i zarządzanie nimi. Każdy użytkownik może dodać propozycje nowych materiałów. Każdy może komentować i oceniać nie tylko profile, ale moderatorów profili. Użytkownicy zbierają punkty akcji czy punkty reputacji, które pokazują, czy moderatorzy danego profilu spełniają się w swojej roli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robiłem małe rozeznanie środowiskowe i umieszczałem linki do swojego portalu w "powiązanych" w niektórych znaleziskach.
Np. tu:
https://www.wykop.pl/link/6670459/norwegia-w-kodzie-genetycznym-polskiego-rzadu-sa-slowne-ataki-na-inne-kraje/
https://www.wykop.pl/link/6670555/glapinski-stopy-procentowe-beda-podnoszone-do-skutku-az-inflacja-osiagnie-cel/

I wydaje mi się (po ilości plusów), że taka piguła linków na osi czasu może być użyteczna.
Widziałem też wejścia z facebooka, teamsów i innych portali, więc wiem też, że ktoś tam linkuje. :)

Link do portalu punktak.pl

Portal jest jeszcze w fazie wejściowej, robię go po godzinach i ma jeszcze sporo przed sobą dlatego proszę o wyrozumiałość i komentarze co tu jeszcze wymaga poprawki.
Z czasem myślę o otworzeniu bug bounty i zrobieniu open source albo chociaż udostępnię api, gdy tylko portal doczeka się drugiej odsłony. Wszystko zależy od odzewu.

W celu zwiększenia zasięgu wpisu, robię #rozdajo karty podarunkowej (zasady znacie) na #pysznepl lub #ubereats o wartości 50zł. Zielonki też mogą brać udział ( ͡º ͜ʖ͡º)
Losowanie przez #mirkolos, czas do 22:30.

#polska, ale też #gospodarka i #tworczoscwlasna
#dziendobry
zogard - tl;dr: Szukam paru osób do współtworzenia serwisu, który byłby odpowiedzią n...

źródło: comment_16537189709c1Pg1KfWK8HrZ50DPionX.jpg

Pobierz
  • 124
@spajdermen: wikipedia ma szczegółowe informacje na których podstawie nie wyrobisz sobie opinii; nie ma linków do artykułów czy nagrań. To główna różnica

@Lorneta_z_meduza: styl wiki pod względem tworzenia profilu i zbierania informacji, jest rzeczywiście podobny, ale mój pomysł jest bardziej mojszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Rotapa: Dziękuję!

@LudwikFefnasty: ocena jest tylko informacją, która jest triggerem aby wejść na profil osoby i przejrzeć materiały
i
@zogard: rozumiem Twoją motywację, ale za dużo się po ludziach spodziewasz. Jeżeli oceny zostaną to portal nie będzie wnosił żadnej wartości dodanej, bo ludzie będą się kierowali tym, a nie linkami, bo tak po prostu funkcjonuje ludzki mózg. Już pomijam oczywistą sprzeczność systemu ocen (a wiec możliwość poznania opinii innych ludzi!) z „wyrabianiem własnej opinii”.
@LudwikFefnasty: Aby uniknąć sytuacji manipulacji głosami, mogę wprowadzić ograniczenie oceniania, np. ktoś z małą ilością punktów nie będzie mógł oceniać. Wówczas wykluczymy farmy trolli.
Ale rozumiem, że jako problem odbierasz samą prezentację oceny, dlatego muszę to przemyśleć. Dzięki

@donslime: Jeśli jest ocena np. 5.5, to gwiazdek wyświetla się 5, ale po przekroczeniu średniej 5.6, jest 6 gwiazdek. Łącznie 10. :)
@zogard
Nie znam się na, stricte, tworzeniu stron internetowych, ale na codzień pracuję jako copywriter. Chętnie dołożę swoją cegiełkę do całego przedsięwzięcia - jeżeli potrzebujesz takiej pomocy, możesz się odezwać (òóˇ)
@beksajt: Responsywność mam do poprawki. Na razie mobilki i desktopy powinny działać bez zarzutu.

@bumbp: Tak, TVP to też będzie źródło, ale będzie widoczna też ocena źródła (będą ankiety oceniające) i oczywiście też linki do powiązanych źródeł

@ButtHurtAlert: myślałem o tym; przyszliby i nie dodaliby materiałów niewygodnych? Zostało by to wyłapane bardzo szybko. Odrzuciliby jakieś propozycje? Zostałoby to wyłapane. Zaczęliby manipulować ocenami? Nie miałoby to znaczenia, bo liczą się
@zogard: masz przygotowaną strategię na sytuację wycieku Twojej tożsamości i powiązane z tym rzucanie błotem, ataki personalne na Ciebie/Twoich bliskich, zgłoszenia do US itd?

Miałem kiedyś pomysły dotyczące takiego typu strony ale po przemyśleniu nie doszło do realizacji niczego bo stwierdziłem że jestem za cienki w uszach na to plus szkoda mojego czasu i energii na kopanie się z koniem - a nie oszukujmy się, do tego może dojść jeśli treści