Wpis z mikrobloga

tl;dr: Szukam paru osób do współtworzenia serwisu, który byłby odpowiedzią na "krótką pamięć" w społeczeństwie.

Chciałem zrobić miejsce dzięki któremu będzie można wyrobić sobie własną opinię na temat osób publicznych.
Miejsce ze skondensowaną i łatwo dostępną wiedzą. Miejsce, gdzie wpisujesz nazwisko osoby i w oparciu o cytaty (wszystkie materiały) decydujesz, czy jest to człowiek godny zaufania czy też nie i oceniasz.

Wymyśliłem tak na prawdę cały kombajn, który umożliwia założenie profilu osoby publicznej, dodawanie materiałów (video, linków, galerii) i zarządzanie nimi. Każdy użytkownik może dodać propozycje nowych materiałów. Każdy może komentować i oceniać nie tylko profile, ale moderatorów profili. Użytkownicy zbierają punkty akcji czy punkty reputacji, które pokazują, czy moderatorzy danego profilu spełniają się w swojej roli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robiłem małe rozeznanie środowiskowe i umieszczałem linki do swojego portalu w "powiązanych" w niektórych znaleziskach.
Np. tu:
https://www.wykop.pl/link/6670459/norwegia-w-kodzie-genetycznym-polskiego-rzadu-sa-slowne-ataki-na-inne-kraje/
https://www.wykop.pl/link/6670555/glapinski-stopy-procentowe-beda-podnoszone-do-skutku-az-inflacja-osiagnie-cel/

I wydaje mi się (po ilości plusów), że taka piguła linków na osi czasu może być użyteczna.
Widziałem też wejścia z facebooka, teamsów i innych portali, więc wiem też, że ktoś tam linkuje. :)

Link do portalu punktak.pl

Portal jest jeszcze w fazie wejściowej, robię go po godzinach i ma jeszcze sporo przed sobą dlatego proszę o wyrozumiałość i komentarze co tu jeszcze wymaga poprawki.
Z czasem myślę o otworzeniu bug bounty i zrobieniu open source albo chociaż udostępnię api, gdy tylko portal doczeka się drugiej odsłony. Wszystko zależy od odzewu.

W celu zwiększenia zasięgu wpisu, robię #rozdajo karty podarunkowej (zasady znacie) na #pysznepl lub #ubereats o wartości 50zł. Zielonki też mogą brać udział ( ͡º ͜ʖ͡º)
Losowanie przez #mirkolos, czas do 22:30.

#polska, ale też #gospodarka i #tworczoscwlasna
#dziendobry
zogard - tl;dr: Szukam paru osób do współtworzenia serwisu, który byłby odpowiedzią n...

źródło: comment_16537189709c1Pg1KfWK8HrZ50DPionX.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • 0
Jaki będzie model biznesowy w przyszłości? Tj. ile będzie kosztować usunięcie wpisu na "Znany lekarz", czy inny "GoWork"?
  • Odpowiedz
@bachus: Władza będzie po stronie użytkowników. Chcę zdecentralizować ten portal.
Poza tym nie ma opcji kasowania - wyłączona treść nadal jest dostępna, ale w innym miejscu z właściwym oznaczeniem.
  • Odpowiedz
@zogard: ten system gwiazdek jest beznadziejny, strasznie nieintuicyjny. Żaden popularny serwis nie posiada takiej prezentacji, że przy <5 gwiazdkach jest 1 rząd, a przy >6 są 2 rzędy.
  • Odpowiedz
  • 0
@zogard każdy tak na początku mówi... Do czasu, jak ktoś napisze: "czy @zogard pije herbatę z wody po pierogach i je banany w skórce". Nie ma czegoś takiego jak decentralizacja takich serwisów, pokaż przykład.
  • Odpowiedz
@zogard: rzucanie screenów bez weryfikacji z linkiem + jakimś webarchive to ogromne pole do nadużyć. Właściwie takie portale nie mają sensu beż potężnej moderacji lub jakiegoś community, które będzie to porządkować. Więcej w nich trzeba się narobić, aby usunąć fake/hejt/spam niż przy pisaniu takiej stronki.
  • Odpowiedz
@Key96: Flask przede wszystkim, trochę nieszczęsnego bootstrapa (teraz bym użył czegoś aktualnie polecanego), malutko js. Baza SQL Lite. I wszystko sobie stoi na vpsie.

@mojemirabelki: Nikt nie mówi, że będzie łatwo. Zaczynam robić pranie, zaraz się okaże jak to będzie.
  • Odpowiedz
@tekon: raczej nie powinno być z tym problemu
a jeśli będzie, to trzeba będzie częściej wymieniać modów - zdecydują punkty reputacji
  • Odpowiedz