Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sobie ostatnio po raz kolejny BB i uderzyła mnie różnica w postaci Saula w nim ukazanego w porównaniu do tego z BCS: pomaga Waltowi w otruciu dzieciaka laski Jessiego, namawia Walta do wysłania Hanka "do Belize", na co nawet sam już zdegenerowany i zdesperowany Walt reaguje oburzeniem. Co sprawiło że ze zwykłego cwaniaczka ukazanego w BCS stał się takim zimnokrwistym skurczybykiem? Jestem ciekaw czy finał BCS da przekonywujące wyjaśnienie.

Macie jakieś pomysły na to co się wydarzy? Jedno wydaje się pewne - Kim musi zniknąć z jego życia. Myślę, że sposób i kontekst tego odejścia (Lalo?) mogą być katalizatorem tej przemiany.

#breakingbad #bettercallsaul

Co się stanie z Kim?

  • Zginie 25.0% (24)
  • Odejdzie od Saula 18.8% (18)
  • W jakiś sposób zdradzi Saula, albo on zdradzi ją 11.5% (11)
  • Odwiedzi pana od odkurzaczy 42.7% (41)
  • Coś innego (napisz w komentarzu) 2.1% (2)

Oddanych głosów: 96

  • 4
@will_I_aint: Kim jest za twarda baba żeby zdradzić Jimmiego, prędzej się da ukrzyżować niż go sprzeda. Obstawiam, że zostanie zakładniczką Lalo bo wtedy Jimmy zrobi wszystko, żeby nic jej się nie stało, a koniec końców coś jej się stanie i to go złamie. To będzie oficjalny koniec Jimmiego, zostanie już tylko Saul. Mam też wrażenie, że żarty o powieszeniu to nie tylko mydlenie oczu i pewnie w oficjalnej wiadomości powiedzą, że
@Umeraczyk: o jakich żartach piszesz? Howard dostał kulę w łeb więc może raczej że się postrzelił? Balistycznie byłoby to do obalenia, no ale to tylko serial, nie wymagajmy zbyt wiele xD

Faktycznie, wydaje się że Lalo odwiedził ich by wymusić pomoc w kwestii Fringa. Jimmiego i Kim podzielić może wybór między dalszą współpracą z Lalo, a pójściem na policję, o ile taki wybór w ogóle będą mieli. Wątpię by Lalo mógł
@will_I_aint: twórcy serialu kiedyś żartowali w święta że "ozdoby już wiszą na choince" i była powieszona bombka z Howardem, a było też wyczajone, że Saul mówi w BB do Włodzimierza "Oh just please don't hang up yourself" takim zlewczym tonem z przewracaniem oczami