Wpis z mikrobloga

Przedstawiam mój balkon i tegoroczne uprawy stworzone głównie ze śmieci ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pionowe donice na ścianie trzymają się drewnianej ścianki dziecięcego łóżeczka, które znalazłam na osiedlowym śmietniku. Bardzo dobrze to działa i wygląda, mam tam zioła: mięta, melisa, kolendra, oregano.

Na dole warzywniak czyli drewniane dziecięce łóżeczko w całości (też znalezione na śmieciach), wyłożone folią i wysypane ziemią (ziemia też była "domowej roboty" z odpadków, kompostu, starej ziemi i nawozu bydlęcego. Jest w niej sałata, marchewa i koperek. A te kijki wbite w ziemię to zasieki przeciw gołębiom xD

Niestety mimo tego, że projektuję ogrody nie posiadam własnego kawałka ziemi ani nawet własnego mieszkania. Jako że swoje mieszkanko wynajmuję, to nie mogę wprowadzać zbyt dużych zmian na balkonie, stąd te śmieciowe rozwiązania. Ale myślę że fajnie to wyszło i przede wszystkim pieniędzy nie będzie szkoda gdy trzeba będzie się wyprowadzić ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS a w donicach na balustradzie mam łąkę kwietną!

#ogrodnictwo #balkon #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #rosliny #chwalese
kjut_dziewczynka - Przedstawiam mój balkon i tegoroczne uprawy stworzone głównie ze ś...

źródło: comment_1653500430Q0xxALyVN1uZO4JYcJgJr5.jpg

Pobierz
  • 58
@clas tak naprawdę to ja też mam słabą rękę do roślin, staram się to nadrabiać wiedzą o nich xd dla przykładu w skrzyni z warzywami miał być też szczypiorek ale w ogóle nie wzeszedł, Bóg wie dlaczego. Może za głęboko/za płytko posiałam nasionka


@kjut_dziewczynka: Szczypiorek to moje „marzenie”. Póki co kupuje takie cebule które już jako tako coś puszczają i w ziemie.
Teraz posiałem jeszcze kolendrę. I sałatę rzymska. Chociaż za